Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2023, 09:00

Byli pracownicy Blizzarda tworzą nowe RPG akcji [Aktualizacja]

Byli pracownicy Blizzarda, którzy maczali palce przy WoW-ie, Diablo 3 i nadchodzącej czwórce, wraz z innymi weteranami branży założyli nowe studio, Gas Giant Games. Twórcy pracują już nad pierwszą grą – RPG akcji.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Aktualizacja

Nie tylko Wilson i Love założyli własne studio deweloperskie. Na podobny ruch zdecydowali się inni weterani Activision Blizzard – Jen Oneal, J. Allen Brack oraz John Donham. Ich zespół – Magic Soup Games – pracuje już nad pierwszą grą. Szczegóły poznamy wkrótce.

J. Allen Brack był prezesem Blizzarda od 2018 roku do 2021 roku. Ustąpił ze stanowiska w chwili, gdy firmę otaczała aura skandalu obyczajowego. Po jego rezygnacji rządy przejęli Jen Oneal i Mike Ybarra. Oneal wytrzymała w tej roli zaledwie trzy miesiące. Przyczyną odejścia miało być nierówne traktowanie kobiet.

Oryginalna wiadomość (15 marca 2023 r.)

Dwóch byłych pracowników Blizzard Entertainment, Jay Wilson oraz Julian Love, połączyło siły i założyło nowe studio o nazwie Gas Giant Games. To twórcy wielkich hitów – w dorobku mają m.in. Diablo 3 i World of Warcraft.

Wilson i Love podzielili się ciekawostkami, zawierającymi opis nowego studia i kadry pracowników, a także plany na przyszłość.

Wielkie marzenia i obietnice

Stworzyliśmy jedne z najlepszych systemów akcji, RPG i strategii, jakie widziała branża gier. Czułem, że możemy dostarczyć nowe, wyjątkowe doświadczenia, jeżeli razem połączymy siły i zgromadzimy najlepszych znanych nam programistów. Wykorzystamy nasze możliwości w nowych grach i gatunkach gier, które nas pasjonują.

– mówi Jay Wilson

Kto dołączył do studia? Wilson i Love zatrudnili wielu weteranów branży, mających w CV takie pozycje, jak Kingdom Hearts, Overwatch, Gears of War, a nawet Cyberpunk 2077 i Dying Light.

 1. Wszystkich pracowników łączy pasja do robienia gier.
 2. Nowe studio ma być dla nich azylem i przeciwieństwem tego, czego Wilson doświadczył w Blizzardzie (via: kotaku).

Jaka będzie ich pierwsza gra? Będzie to nowa marka, łącząca cechy RPG akcji i survivalu. Tytuł powstaje na PC i konsole, ale niewykluczone, że trafi również na platformy mobilne.

Chociaż nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby ujawnić całemu światu wszystkie szczegóły naszego pierwszego projektu, możemy powiedzieć, że fani naszych poprzednich gier będą podekscytowani tym, co ma nadejść.

– obiecał Jay Wilson

Jay Wilson i Julian Love – kim są założyciele Gas Giant Games?

Kim jest Jay Wilson?

 1. Rozpoczął przygodę z dewelopingiem gier w 1996 roku.
 2. Dzięki pozyskanemu doświadczeniu w 2006 r. zdobył pracę w Blizzardzie.
 3. Spędził w studiu 7 lat, pracując m.in. jako główny projektant Diablo 3.
 4. Zwolnił się z powodu wypalenia zawodowego.
 5. W nowym studiu obejmie stanowisko dyrektora projektowego.

Kim jest Julian Love?

 1. Również zaczął zbierać doświadczenie w gamingu w 1996 roku.
 2. W 2002 r. przez swoje zamiłowanie do serii Diablo został zatrudniony w Blizzardzie na stanowisku jednego z głównych grafików technicznych.
 3. Pracował na trzecią i czwartą odsłoną serii Diablo.
 4. W Gas Giant Games będzie dyrektorem kreatywnym.
Byli pracownicy Blizzarda tworzą nowe RPG akcji [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: gasgiant.games.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej