Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2024, 15:41

autor: Filip Maciejewski

Średniowieczne RPG Kingdom Come: Deliverance ma już 6 lat. Twórcy ujawnili sprzedaż gry

Czeskie studio Warhorse Studios ma kolejne powody do dumy. Jubileusz Kingdom Come: Deliverance okraszony został ważnym kamieniem milowym.

Źródło fot. Warhorse Studios
i

Kingdom Come: Deliverance powoli staje się pozycją kultową w świecie gier. Znakomite RPG czeskiego Warhorse Studios przez sześć lat na rynku zyskało wielu graczy, pozytywnych ocen, a przede wszystkim fanów, którzy ze zniecierpliwieniem czekają na dalsze poczynania naszych południowych sąsiadów. Teraz Czesi mają jednak kolejne powody do dumy.

Nie mogło być lepszego jubileuszu

Dzisiaj świętujemy 6. urodziny Kingdom Come: Deliverance. Czy wiedzieliście jednak o tym, że pierwszy pomysł na tę grę pojawił się już w 2009 roku? Projekt zainicjował wtedy ówczesny pracownik studia 2K Czech – Daniel Vavra. Choć na premierę musieliśmy poczekać naprawdę sporo, zdaniem wielu graczy oraz krytyków zdecydowanie się to opłaciło.

Giganci pokroju serwisów IGN, GameSpot czy PC Gamer UK oceniły czeską produkcję bardzo pochlebnie, gdyż średnia not wyniosła mniej więcej 8 na 10. My zaś wystawiliśmy Kingdom Come: Deliverance 7,5. Od czasu premiery gra na Steamie uzyskała prawie 90 tysięcy opinii użytkowników, z czego aż 82% jest pozytywnych.

6. urodziny jedynego jak na razie dziecka Warhorse Studios są obchodzone hucznie, ponieważ producenci podzielili się z nami świetną nowiną. Do tej chwili Kingdom Come: Deliverance sprzedało się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy.

Warto również wspomnieć, że gra nadal cieszy się sporym zainteresowaniem graczy. W ciągu ostatnich 24 godzin na Steamie w jednym momencie grało w nią ponad 4 i pół tysiąca osób. Miło jest patrzeć na to, że produkcja, która miała swoją premierę sześć lat temu, nadal nie została zapomniana. W podobnych nastrojach muszą być producenci z Warhorse Studios, którzy jeszcze półtora roku temu cieszyli się z 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Pamiętajcie, że to nie koniec. Niebawem premiera Kingdom Come: Deliverance na Switchu!