Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 09:50

autor: Sarge

Square Enix dementuje plotki o anulowaniu kolejnej części Hitmana

Firma Square Enix zdementowała wczorajsze plotki, jakoby studio IO Interactive anulowało prace nad kolejną częścią serii Hitman. Los marki pozostaje niezagrożony i jeszcze w tym roku doczekamy się większej ilości informacji na temat gry szykowanej na PC oraz konsole nowej generacji.

Wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby prace nad kolejną, pełnoprawną odsłoną serii Hitman zostały anulowane. Fani mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo firma Square Enix szybko zaprzeczyła tym plotkom i wydała oficjalne oświadczenie.

Japoński wydawca potwierdził, że obecnie trwają prace zarówno nad wysokobudżetową grą z serii Hitman, jak i co najmniej jedną, mobilną odsłoną przygotowywaną przez studio Square Enix Montreal. Dalsze losy marki wydają się być niezagrożone.

Agent 47 nie zamierza odchodzić na emeryturę - Square Enix dementuje plotki o anulowaniu kolejnej części Hitmana - wiadomość - 2014-01-07
Agent 47 nie zamierza odchodzić na emeryturę

„(…) Studio IO Interactive tworzy nową, wysokobudżetową część serii Hitman, która ukaże się na PC oraz konsolach nowej generacji, a zespół Square Enix Montreal koncentruje się na rynku gier mobilnych, wśród których znajdują się te powiązane z marką Hitman. Nie możemy się doczekać, by jeszcze w tym roku ujawnić więcej szczegółów na temat tych tytułów.” – tak brzmi oficjalne stanowisko firmy Square Enix w tej sprawie.

Zamieszanie rozpoczęło się od aktualizacji życiorysu Richarda Knighta ze studia IO Interactive, w którym pojawiła się wzmianka o anulowaniu prac nad nową częścią przygód łysego zabójcy. Sprawa była tym bardziej niepokojąca, że deweloper miał w najbliższym czasie oprzeć swoją działalność głównie na rozwoju tej marki.

Ostatnią częścią cyklu Hitman jest Hitman: Rozgrzeszenie, mający swoją premierę w listopadzie 2012 roku. Gra została bardzo dobrze przyjęta, mimo początkowych obaw o uproszczenie rozgrywki. W serwisie gry-online.pl wystawiliśmy jej bardzo wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej.