Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 09:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Square Enix dementuje plotki o anulowaniu kolejnej części Hitmana

Firma Square Enix zdementowała wczorajsze plotki, jakoby studio IO Interactive anulowało prace nad kolejną częścią serii Hitman. Los marki pozostaje niezagrożony i jeszcze w tym roku doczekamy się większej ilości informacji na temat gry szykowanej na PC oraz konsole nowej generacji.

Wczoraj w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby prace nad kolejną, pełnoprawną odsłoną serii Hitman zostały anulowane. Fani mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo firma Square Enix szybko zaprzeczyła tym plotkom i wydała oficjalne oświadczenie.

Japoński wydawca potwierdził, że obecnie trwają prace zarówno nad wysokobudżetową grą z serii Hitman, jak i co najmniej jedną, mobilną odsłoną przygotowywaną przez studio Square Enix Montreal. Dalsze losy marki wydają się być niezagrożone.

Agent 47 nie zamierza odchodzić na emeryturę

„(…) Studio IO Interactive tworzy nową, wysokobudżetową część serii Hitman, która ukaże się na PC oraz konsolach nowej generacji, a zespół Square Enix Montreal koncentruje się na rynku gier mobilnych, wśród których znajdują się te powiązane z marką Hitman. Nie możemy się doczekać, by jeszcze w tym roku ujawnić więcej szczegółów na temat tych tytułów.” – tak brzmi oficjalne stanowisko firmy Square Enix w tej sprawie.

Zamieszanie rozpoczęło się od aktualizacji życiorysu Richarda Knighta ze studia IO Interactive, w którym pojawiła się wzmianka o anulowaniu prac nad nową częścią przygód łysego zabójcy. Sprawa była tym bardziej niepokojąca, że deweloper miał w najbliższym czasie oprzeć swoją działalność głównie na rozwoju tej marki.

Ostatnią częścią cyklu Hitman jest Hitman: Rozgrzeszenie, mający swoją premierę w listopadzie 2012 roku. Gra została bardzo dobrze przyjęta, mimo początkowych obaw o uproszczenie rozgrywki. W serwisie gry-online.pl wystawiliśmy jej bardzo wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej.