Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 13:40

autor: Sarge

Spintires - o rozwoju gry, dodatkach DLC oraz warunkach pogodowych

Po dobrym przyjęciu gry Spintires twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach i obiecują dalsze wspieranie swojego dzieła. Możemy spodziewać się w przyszłości darmowych aktualizacji, choć deweloper nie wyklucza również płatnych dodatków DLC.

Zespół Oovee Game Studios odpowiedział na sporo pytań graczy dotyczących gry Spintires. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji dotyczących planowanych zmian w omawianej produkcji. Pełny zapis wszystkich pytań i odpowiedzi można znaleźć na forum Reddit. Przede wszystkim twórcy uspokajają, że w pierwszej kolejności chcą skupić się na rozwijaniu Spintires poprzez wypuszczanie darmowych aktualizacji. Płatne dodatki DLC z nowymi mapami i pojazdami być może pojawią się w przyszłości, ale to tak naprawdę zależy od zainteresowania graczy. Jednocześnie projektując ewentualne kolejne lokacje deweloper chce pozostać wierny rosyjskim realiom, bo przecież w tym kraju rozgrywa się akcja gry. Twórcy chcieliby zwiększyć różnorodność otoczenia, dodając np. tereny zurbanizowane.

Spintires charakteryzuje się realistycznie opracowaną fizyką jazdy - Spintires - o rozwoju gry, dodatkach DLC oraz warunkach pogodowych - wiadomość - 2014-06-27
Spintires charakteryzuje się realistycznie opracowaną fizyką jazdy

Ciekawie wyglądają zapowiedzi zaimplementowania innych warunków pogodowych. Największe szanse są na wprowadzenie silnego wiatru i deszczu, choć rozważany jest także śnieg. Zespół nie jest jeszcze pewny, czy dodanie go będzie możliwe. Jednocześnie studio nie chce ułatwiać graczom rozgrywki poprzez wprowadzenie minimapy czy GPS-u. Twórcy pozostaną przy aktualnym rozwiązaniu, czyli konieczności otwierania większej mapy i używania kompasu.

Spintires to całkiem dobrze przyjęty symulator jazdy samochodami ciężarowymi. Dzięki kapitalnie zrealizowanej fizyce jazdy rozgrywka jest wymagająca i realistyczna, ale jednocześnie wciągająca. Produkcję docenił również serwis gry-online.pl, przyznając jej wysoką notę 8.5 w skali dziesięciostopniowej. Grę można kupić m.in. w Sklepie GRY-OnLine za 63,90 zł.