Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2021, 14:08

autor: Karol Laska

Spider-Man: No Way Home - oto tytuł nowego filmu Marvela

Poznaliśmy tytuł nowego filmu o Człowieku-pająku - to Spider-Man: No Way Home. Tom Holland nie może doczekać się premiery produkcji, choć zdaje sobie sprawę, że może to być jego ostatni występ w historii Marvel Cinematic Universe.

Po wczorajszych żarcikach ze strony Toma Hollanda, Jacoba Batalona oraz Zendayi poznaliśmy w końcu oficjalny tytuł nadchodzącego filmu MCU o człowieku-pająku – to Spider-Man: No Way Home. A więc tak jak się spodziewaliśmy, nazwa ma bezpośredni związek z frazą „home”, czyli „dom”. Została ujawniona w humorystycznym teaserze z udziałem trojga wspomnianych aktorów, w którym to pośmiano się chwilę ze skłonności Hollanda do nieumyślnego spoilerowania treści filmów, w jakich bierze udział. Można więc powiedzieć, że po wielu miesiącach plotek i doniesień w końcu otrzymaliśmy konkret, a kampania marketingowa trzeciej odsłony Spider-Mana wystartowała.

Nie znamy jeszcze polskiego tytułu filmu, choć wiemy, że polscy dystrybutorzy potrafią być w tej materii bardzo kreatywni. Nie zamierzamy więc zgadywać, bo byłby to całkowicie ślepy strzał. W każdym razie spodziewajmy się jakiejś zgrabnej gry słownej.

Mamy też dla Was nieco mniej przyjemne wieści, a dotyczą one dalszej przyszłości (a raczej jej braku) Hollanda w Marvel Cinematic Universe. Bo nie wiemy, czy pamiętacie o konflikcie Sony z Marvel Studios, ale gdyby nie inicjatywa aktora, to najpewniej Spider-Man: No Way Home nie mogłoby powstać. Holland przypomniał o tym fakcie podczas wywiadu na łamach serwisu Collider, choć chętnie zostałby na dłużej:

Spider-Man 3 może być moim ostatnim filmem [wedle umowy z Marvel Studios i Sony – dop.red.], ale zawsze mówiłem, że jeżeli ktoś zechce mnie z powrotem to wrócę w okamgnieniu. Cieszyłem się każdą minutą, w której to mogłem być częścią tego wspaniałego uniwersum. Ono zmieniło moje życie na lepsze, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Jeżeli będzie taka możliwość, to zostanę, jeśli nie, odejdę w stronę zachodzącego słońca z uśmiechem na ustach.

Spider-Man: No Way Home pojawi się w kinach oraz na platformie Disney+ 15 grudnia 2021 roku. Za film odpowiada Jon Watts.

  1. Strona internetowa Marvela
  2. Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu