Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2021, 14:36

Wiemy, kiedy i gdzie obejrzymy serial Halo

Poinformowano, że serial Halo ukaże się w pierwszym kwartale 2022 roku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, produkcja zadebiutuje w serwisie Paramount+, a nie w kanale Showtime.

Wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy będziemy mogli obejrzeć serial Halo. Emisja produkcji zaplanowana został na pierwszy kwartał 2022 roku.

Na serial sporo jeszcze poczekamy, co nie jest specjalnym zaskoczeniem. Znacznie większą niespodzianką jest fakt, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, produkcja nie zadebiutuje w kanale Showtime. Zamiast tego trafi do oferty Paramount+, czyli streamingowego serwisu, który wkrótce zastąpi CBS All Access. Nie wiadomo, kiedy usługa zadebiutuje w Polsce, ale mamy nadzieję, że nastąpi to przed telewizyjnym debiutem Master Chiefa (w tej roli zobaczymy Pablo Schreibera).

Serial początkowo miał ukazać się w tym roku, ale pandemia wymusiła przerwę w produkcji i przesunięcie premiery. Opóźnienie w pracach sprawiło, że z projektu zrezygnować musiała aktorka Natascha McElhone, która miała wcielić się w Cortanę. Zastąpiła ją Jen Taylor, udzielająca głosu tej postaci we wszystkich grach z serii.

David Nevins, czyli szef kreatywny CBS, obiecuje, że serial zaoferuje znaną z konsolowych odsłon marki dynamiczną akcję, ale jednocześnie wzbogaci ją o szerszą perspektywę wojny ludzkości z imperium Covenant oraz pogłębione psychologicznie historie Spartan.

Projekt będzie w dobrym towarzystwie w Paramount+. Na CBS Access emitowane są takie seriale science fiction, jak Star Trek: Discovery czy Star Trek: Picard. Zarządzający serwisem nie chcą jednak polegać tylko na jednej futurystycznej marce. Szukali produkcji, która mogłaby stać się jednym z nowych znaków rozpoznawczych serwisu. Po tym, jak zobaczyli pierwsze fragmenty serialu Halo, uznali, że znaleźli dokładnie to, czego szukali i podjęto decyzję o przeniesieniu projektu z Showtime do Paramount+.

  1. Oficjalna strona marki Halo