Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 14:41

autor: Aquma

Osoba odpowiedzialna za zcrackowanie Denuvo mogła zostać aresztowana

Wygląda na to, że kobieta znana pod ksywą Empress – odpowiedzialna za złamanie zabezpieczeń antypirackich Denuvo m.in. w Red Dead Redemption 2 czy Immortals: Fenys Rising – została aresztowana.

W SKRÓCIE:

  1. crackerka znana jako Empress mogła zostać aresztowana;
  2. kobieta odpowiadała za złamanie kilku ostatnich wersji Denuvo;
  3. źródłem informacji jest post opublikowany przez piratkę na forum Reddit, ale część osób nie wierzy w jego prawdziwość.

Wygląda na to, że osoba odpowiedzialna za złamanie kilku ostatnich wersji Denuvo, czyli systemu antypirackiego wykorzystanego m.in. w Immortals: Fenyx Rising – znana pod ksywą Empress – mogła zostać aresztowana przez policję. Crackerka poinformowała o tym w wątku na forum Reddit, oskarżając społeczność jednego z subredditów oraz kilka innych osób z pirackiej „sceny” o ujawnienie jej danych.

Dzięki FitGirl, Masquerade i całej pięknej, wcale nie toksycznej społeczności tutaj, kilku poważnym ludziom na Reddit udało się podać władzom mój prawdziwy adres. Nie jestem całkiem pewna, jak to się stało. Odkładając na bok moją filozoficzną stronę, myślę, że wkurzyłam cały Internet tylko przez to, że próbowałam kontrolować „MÓJ” własny crack przez 24 godziny. Wciąż nie mogę w to uwierzyć – napisała crackerka.

Wpis nawiązuje do konfliktu pomiędzy Empress i innymi piratami, o którym szerzej pisze portal GGMania. Kobieta oskarżała wymieniane przez siebie osoby o – o ironio – rozpowszechnianie „jej pracy” (czyli cracków) na swoich stronach. By ukrócić te praktyki postanowiła nawet ograniczyć prędkość ściągania jednej ze złamanych gier (Immortals: Fenyx Rising), co – jak można się domyślić – nie spotkało się z uznaniem „zwyczajnych” piratów.

Co ciekawe, jakiś czas temu Empress zaczęła otwarcie przyjmować datki pieniężne (w kryptowalutach) za pokonywanie zabezpieczeń określonych gier. Komentując swój konflikt z innymi piratami w wywiadzie udzielonym serwisowi Wired, crackerka nie pozostawiła żadnych złudzeń w kwestii tego, skąd bierze się jej niechęć do tzw. „repackerów” (osób, które przepakowują złamane gry, najczęściej w taki sposób, by pliki instalacyjne zajmowały jak najmniej miejsca) – oczywiście chodziło o pieniądze.

Gdyby nie ten mój plan (chodzi o spowolnienie ściągania wspomnianej gry - przy. red), wszyscy już by krzyczeli: „FitGirl, jesteś WSPANIAŁA!”. Po prostu, każdy powinien wiedzieć kto jest rzeczywiście odpowiedzialny za złamanie zabezpieczeń, a także wspierać i przekazywać darowizny osobie, która wykonała PRAWDZIWĄ pracę – powiedziała kobieta.

Warto odnotować, że część użytkowników forum Reddit nie wierzy w oświadczenie Empress. Wskazują oni, że policja nie działa w taki sposób.

Tak właśnie działa policja! Dzwonią do ciebie wcześniej, potem pozwalają ci napisać długi post, w którym obwiniasz wszystkich za swoją własną głupotę (np. wywiad z Wired), a następnie wsadzają cię za kratki w ciągu godziny. Tak, tak, wierzymy ci w 100% – napisał użytkownik Langley404.

Jeśli zatrzymanie Empress okaże się prawdą, wydawcy i deweloperzy gier zabezpieczonych systemem Denuvo będą mogli spać spokojnie – przynajmniej przez jakiś czas.

  1. Denuvo - postrach piratów
  2. Irdeto – strona oficjalna