Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2013, 11:14

autor: Hed

SPACE to nowa gra studia Wastelands Interactive – kosmiczna strategia handlowa o ratowaniu galaktyki

SPACE lub Star Pursuits And Close Encounters to jedna z nadchodzących nowych gier polskiego studia Wastelands Interactive, które niedawno osiągnęło sukces na Kickstarterze z projektem Worlds of Magic. Przedstawiciel dewelopera przekazał nam, że będzie to “kosmiczna gra handlowa” o ratowaniu galaktyki przed zagładą.

Twórcy Worlds of Magic ujawnili nowy projekt – kosmiczną grę handlową SPACE. - SPACE to nowa gra studia Wastelands Interactive – kosmiczna strategia handlowa o ratowaniu galaktyki - wiadomość - 2013-05-14
Twórcy Worlds of Magic ujawnili nowy projekt – kosmiczną grę handlową SPACE.

Star Pursuits And Close Encounters to jedna z nadchodzących nowych gier polskiego studia Wastelands Interactive, które ostatnio zasłynęło udaną kickstarterową zbiórką pieniędzy na Worlds of Magic. O nowym projekcie opowiedział nam Leszek Lisowski, właściciel producenta specjalizującego się w strategiach. SPACE, bo tak w skrócie nazywa się gra, „zbliża się do wersji beta”. Premiera, jak mówi Lisowski, nastąpi „bardzo ogólnie i w miarę bezpiecznie” w IV kwartale tego roku. Tytuł trafi początkowo na PC, a później na Linuksa i komputery Mac. Autorzy zastanawiają się nad wersjami mobilnymi, chociaż na razie nie jest to nic pewnego.

W krótkim opisie, jaki przekazał nam przedstawiciel Wastelands Interactive, SPACE rysuje się na tytuł w pewnym zakresie spokrewniony tematycznie z niedawnym hitem niezależnym FTL: Faster Than Light. Lisowski tak opisuje nadchodzącą grę:

SPACE to kosmiczna gra handlowa, w której gracz wcielający się w dowódcę niewielkiego okrętu kosmicznego ma za zadanie uratować galaktykę. Może tego dokonać docierając do jej centrum, pokonując szereg wrogów, wykonując rozmaite misje oraz handlując towarami pomiędzy systemami. Modularny system projektowania statku umożliwi stworzenie i wyposażenie okrętu dokładnie według wizji gracza, a w trudnej drodze do wykonania zadania przydatne będzie zdobywanie doświadczenia, które pozwoli poprawić dowodzenie nad okrętem. Najemnicy i sojusznicy zapewnią dodatkową siłę ognia w walce przeciwko gwiezdnym piratom i przedstawicielom wrogich stronnictw.

Jak widać, będzie to kosmiczna strategia, w której otrzymamy szczytną misję uratowania wszechświata. Znając dokonania Wastelands Interactive, można spodziewać się rozbudowanej i ciekawej rozgrywki. Czekamy na więcej informacji na temat gry.

SPACE to tylko jeden z wielu projektów Wastelands Interactive. Oprócz World of Magic, studio szykuje klasyczną grę wojenną Fall Weiss, znaną w Polsce jako Wrzesień ’39. Produkcja będzie koncentrowała się na epizodzie II wojny światowej, który powinien zainteresować także graczy z naszego kraju. W planach są konwersje starszych tytułów strategicznych studia, w tym Strategic War in Europe, na urządzenia mobilne (iOS oraz Android). Podobno będą one gotowe w tym roku.

Nowym projektem polskiego dewelopera jest także Space Cavalry, tytuł, o którym jeszcze niewiele wiadomo. Dowiedzieliśmy się, że będzie to „bardzo przystępna gra taktyczna czerpiąca garściami z takich klasyków popkultury jak Dan Dare, Star Trek: The Original Series, Them!, czy też Forbidden Planet”. Deweloper przekaże więcej szczegółów na temat tego projektu jesienią.

SPACE to nowa gra studia Wastelands Interactive – kosmiczna strategia handlowa o ratowaniu galaktyki - ilustracja #3Wastelands Interactive to łódzkie studio funkcjonujące od 2006 roku. Producent koncentruje się na grach strategicznych i na przestrzeni lat wydał kilka z nich, zyskując aprobatę społeczności interesującej się tematem. Ostatnio producent spróbował swoich sił na Kickstarterze z projektem Worlds of Magic, czyli duchowym spadkobiercą takich legend jak Master of Magic. Wastelands Interactive zebrało kwotę potrzebną na stworzenie gry – premierę zaplanowano na początek 2014 roku.

  1. Oficjalna strona Wastelands Interactive