Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fall Weiss (PC)

Wrzesień '39 PC

Fall Weiss

Osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa, stworzona przez specjalizujące się w tym gatunku (World War 2: Time of Wrath, Strategic War in Europe) studio Wastelands Interactive.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | multiplayer | polskie

PC Windows
Okładka Fall Weiss (PC)

wydawca PL: CDP

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2013

17września2013

pudełko PL

Wrzesień '39 to podjęta przez studio Wastelands Interactive (Strategic War in Europe, Storm over Pacific) próba przybliżenia graczom wydarzeń z okresu kampanii wrześniowej i początków II wojny światowej w formie klasycznej strategii turowej.

Zgodnie z tytułem, akcja gry toczy się we wrześniu 1939 roku na terenie Polski, która staje się celem ataku wojsk III Rzeszy, a następnie także Związku Radzieckiego. Gracz ma okazję poznać przebieg konfliktu z perspektywy każdej uczestniczącej w nim strony.

Zmagania toczą się na mapie Polski podzielonej na ponad 20 tysięcy heksów. Twórcy położyli duży nacisk na wierność historycznym faktom, co przełożyło się m.in. na staranne odwzorowanie ponad 700 jednostek, w tym takich formacji jak ułani, stukasy i panzery. W grze pojawiają się też autentyczne postaci dowódców oraz fotografie z tego okresu.

Gra pozwala na toczenie bitew lądowych oraz powietrznych, nie posiada natomiast aspektu ekonomicznego. Zmagania przyjmują przez to wybitnie taktyczny charakter, ponieważ gracz musi korzystać z ograniczonych, ustalonych z góry sił. Sprytne kierowanie dostępnymi oddziałami stanowi kluczowy element rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 34,90 PLN

Gry podobne do Wrzesień '39

Wymagania wiekowe Fall Weiss

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wrzesień '39

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 700 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Recenzja gry Wrzesień 39 - klapa Fall Weiss
Recenzja gry Wrzesień 39 - klapa Fall Weiss

Recenzja 26 września 2013, 14:00

Wrzesień ‘39 jest niedopracowany także pod względem technicznym. Niezależnie, czy gramy na komputerze za kilka tysięcy złotych, czy na małym notebooku, tempo rozgrywki jest równie powolne. Co gorsza, wielokrotnie mają miejsce nieoczekiwane wyjścia do systemu, które trwale uszkadzają ostatni zapis (wliczając w to opcję autosave!) i w ten sposób uniemożliwiają dalszą zabawę. Ta przypadłość pojawia się na tyle często, że przeprowadzenie całej kampanii od początku do końca zdarza się raz na kilkadziesiąt podejść. Warto zauważyć, że Sowieci nie dotrwają w takim przypadku nawet do rozpoczęcia faktycznej rozgrywki.