Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2020, 10:57

Soundtracki z serii gier Half-Life trafiły na platformy streamingowe

Valve oficjalnie udostępniło soundtracki z serii gier Half-Life na najpopularniejszych muzycznych platformach streamingowych. Kultowych kawałków można już posłuchać m.in. na Spotify oraz YouTube Music.

Soundtracki z serii gier Half-Life trafiły na platformy streamingowe - ilustracja #1
Będziecie słuchać soundtracków z Half-Life’a w oczekiwaniu na Alyx?

Kilka dni temu firma Valve, która stoi za stworzeniem m.in. popularnej serii gier Half-Life, udostępniła soundtracki z obydwu części wspomnianej produkcji na najpopularniejszych muzycznych platformach streamingowych. Teraz wszystkie kawałki znajdziecie m.in. na Spotify, Apple Music, YouTube Music, Deezer oraz Tidal.

Rozpowszechnienie soundtracków najpewniej jest powiązane ze zbliżającą się premierą najnowszej odsłony serii przeznaczonej wyłącznie na gogle VR – Half-Life: Alyx – i ma na celu wzbudzenie nostalgii w sercach fanów marki. W ramach oczekiwania na premierę Valve udostępniło także poprzednie części cyklu zupełnie za darmo wszystkim użytkownikom Steama.

Przypomnijmy, że Half-Life: Alyx ukaże się już 23 marca na komputerach osobistych ze wsparciem dla zestawów Valve Index, HTC Vive oraz Oculus Rift. Zapowiedź gry napędziła sprzedaż sprzętu Valve, który kilka dni temu wrócił do sprzedaży. W przeciągu ostatnich kilkunastu dni mieliśmy okazję zobaczyć odmienne systemy ruchu, jakie zaoferuje produkcja, oraz dowiedzieliśmy się, że jeśli chodzi o uniwersum Half-Life’a, to deweloperzy nie zamierzają poprzestać na nadciągającej grze VR.