Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 10:02

Half-Life: Alyx to nie koniec serii. Valve o przyszłości cyklu

Robin Walker z firmy Valve wypowiedział się w kwestii przyszłości cyklu Half-Life oraz powstania Half-Life 3. Deweloper zapewnia, że zespół Half-Life: Alyx traktuję tę produkcję jako powrót marki i wielu twórców ma nadzieję, że nie pracują nad serią po raz ostatni.

Twórcy wierzą, że przygoda Alyx to początek nowej historii dla serii Half-Life. - Half-Life: Alyx to nie koniec serii. Valve o przyszłości cyklu - wiadomość - 2020-03-05
Twórcy wierzą, że przygoda Alyx to początek nowej historii dla serii Half-Life.

Half-Life: Alyx ukaże się za nieco ponad dwa tygodnie jako pierwsza odsłona kultowej serii od 2008 roku. Trzeba przyznać, że twórcom udało się rozbudzić entuzjazm fanów cyklu, mimo początkowej niechęci do koncepcji produkcji VR. Co jednak, jeśli wciąż czekamy na „normalną” kontynuację, czyli legendarne już Half-Life 3? Takie pytanie padło w trakcie wywiadu przeprowadzonego przez serwis Game Informer z Robinem Walkerem z firmy Valve. Według projektanta deweloperzy tworzący Half-Life Alyx uznają ten tytuł za powrót marki i mają nadzieję, że nie pracują nad serią po raz ostatni:

Half-Life wiele dla nas znaczy i ponowne zaznajomienie się z postaciami, uniwersum i mechanikami było niezmiernie satysfakcjonujące. Niektórzy członkowie zespołu pracującego nad Half-Life: Alyx byli w Valve już za czasów Half-Life 2, a paru pamięta nawet czasy oryginalnego Half-Life’a. Są też osoby po raz pierwszy zajmujące się serią – a wielu z pewnością ma nadzieję, że nie będzie to ostatni raz. Stanowczo traktujemy Half-Life: Alyx jako nasz powrót do tego świata, a nie jego koniec.

Walker w zasadzie powtórzył to, co Valve mówiło jeszcze w listopadzie. Wtedy firma wspomniała, że przyszłość cyklu uzależniona jest od sukcesu Half-Life: Alyx. Podobnej wzmianki zabrakło w wypowiedzi Robina Walkera, ale nie powinno to dziwić. W końcu po zapowiedzi gry znacząco wzrosła sprzedaż gogli VR spółki Gabe’a Newella, co wskazuje na spore zainteresowanie tytułem. Dodajmy do tego ciepłe przyjęcie ostatnich materiałów z gry i możemy założyć, że nie ma powodów do obaw co do sprzedaży produkcji. Pytanie tylko, czy po jej powodzeniu Valve nie zdecyduje się na stworzenie trójki w podobnej konwencji. Half-Life: Alyx ukaże się 23 marca na komputerach osobistych ze wsparciem dla zestawów Valve Index, HTC Vive oraz Oculus Rift.