Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 09:50

autor: Adrian Werner

Resident Evil 3 na 20-minutowym gameplayu bez spoilerów

Do sieci trafił obszerny, pozbawiony spoilerów gameplay z Resident Evil 3. Pokazuje on w akcji prawie ukończoną wersję remake'u przeboju firmy Capcom.

Resident Evil 3 na 20-minutowym gameplayu bez spoilerów - ilustracja #1
Resident Evil 3 zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Jeszcze prawie miesiąc dzieli nas od premiery Resident Evil 3, czyli remake’a klasycznego survival horroru firmy Capcom. Czekanie na ten tytuł umilić powinien nowy gameplay opublikowany przez serwis Gamespot.

Materiał oferuje ponad dwadzieścia minut rozgrywki i stanowi zapis streama zorganizowanego przez brytyjski oddział firmy Capcom. Co ważne, sterująca bohaterką pracowniczka wydawcy zadbała o to, aby w gameplayu zabrakło spoilerów. Unikała rozwiązywania zagadek i czytania notatek fabularnych. Całość koncentruje się więc głównie na walce oraz eksploracji.

Przypomnijmy, że Resident Evil 3 powstaje z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 3 kwietnia tego roku. Na wszystkich trzech platformach gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gracze będą mogli sprawdzić Resident Evil 3 przed premierą dzięki wersji demonstracyjnej. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy się ona ukaże, ani w jakiej formie zostanie wydana. W przypadku zeszłorocznego Resident Evil 2 autorzy postawili na nietypowe rozwiązanie, pozwalając tylko na 30 minut rozgrywki. Po upływie pół godziny nie można już było kontynuować zabawy. W rezultacie tylko 28% osób zdołało ukończyć demo.

Warto na koniec wspomnieć, że osoby, które nabędą Resident Evil 3 w przedsprzedaży, otrzymają dodatek DLC z zestawem klasycznych strojów, wzorowanych na tych z pierwowzoru z 1999 roku.

  1. Grałem w Resident Evil 3 – czekałem na singla, a zachwyciło mnie multi
  2. Oficjalna strona gry