Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2019, 10:22

autor: Adrian Werner

Resident Evil 2 - tylko 28% osób zdołało ukończyć demo

Firma Capcom udostępniła statystyki dotyczące zeszłotygodniowego dema Resident Evil 2 1-Shot. Dowiedzieliśmy się m.in., ile osób w nie zagrało oraz ilu graczy dało radę je ukończyć.

Gra ukaże się 25 stycznia. - Resident Evil 2 - tylko 28% osób udało się ukończyć demo - wiadomość - 2019-01-15
Gra ukaże się 25 stycznia.

W miniony piątek ukazało się demo Resident Evil 2, czyli remake’a klasycznego survival horroru z 1998 r. Teraz firma Capcom podzieliła się zestawem ciekawych informacji na jego temat.

Do tej pory w Resident Evil 2 1-Shot Demo zagrało ponad 1,56 mln osób. Spośród nich tylko 28% ukończyło wersję demonstracyjną. Tak niski wynik nie dziwi, gdyż na przejście całości gracze dostali tylko 30 minut. Po upływie pół godziny nie można już kontynuować zabawy. Warto wspomnieć, że wszystkie udostępnione przez Capcom liczby obejmują jedynie użytkowników, którzy nie wyłączyli funkcji udostępniana danych przez usługę RE NET.

Resident Evil 2 1-Shot Demo dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Zależnie od wybranej platformy sprzętowej pliki instalacyjne „ważą” ok. 7-8 GB.

Podział graczy na regiony. - Resident Evil 2 - tylko 28% osób udało się ukończyć demo - wiadomość - 2019-01-15
Podział graczy na regiony.

Obchodzenie limitu czasowego

Jak można się było spodziewać, na PC gracze szybko wykombinowali jak wyłączyć limit czasowy dla Resident Evil 2 1-Shot Demo. Przygotowano specjalnego trainera, który pozwala zatrzymać odliczanie, jak również aktywować kilka cheatów.

Na konsolach opcje są bardziej ograniczone i w praktyce konieczne jest utworzenie nowego konta w PSN lub Xbox Live.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ukaże się 25 stycznia tego roku. Na PC gra zrobi użytek z antypirackiego systemu Denuvo. Dla największych fanów przygotowano bogatą edycję kolekcjonerską, oferującą m.in. 30-centymetrową figurkę Leona Kennedy’ego.

  1. Strona oficjalna gry
  2. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Resident Evil 2

Resident Evil 2