Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 12:45

autor: Sarge

Soulcalibur V debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj ma miejsce polska premiera bijatyki Soulcalibur V. Produkcja studia Project Soul została wydana w naszym kraju przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Na polskim rynku zadebiutowała gra Soulcalibur V. Od wtorku piąta odsłona popularnej serii bijatyk jest dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tytuł opracowało studio Project Soul, specjalizujące się w tworzeniu kolejnych części tego cyklu. W naszym kraju gra została wydana przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej. Możecie ją zamówić m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine, gdzie edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 kosztują 219,90 złotych.

Soulcalibur V zbiera dobre oceny, choć są one trochę niższe w porównaniu do tych uzyskiwanych przez poprzednie odsłony serii. Średnia not wystawionych przez najpopularniejsze serwisy branżowe oscyluje wokół 80% (dane zebrane przez serwis GameRankings). Dla porównania wystarczy przypomnieć, że wynik pierwowzoru wydanego na Dreamcasta to niemal 97% - jest to jednocześnie jedna z najwyżej ocenianych gier w historii.

Jeśli nie jesteście do końca pewni zakupu, być może Wasze wątpliwości rozwieje film z cyklu Gramy!, przygotowany przez redakcję serwisu tvgry.pl. W trakcie jego trwania zobaczycie fragment fabularnej kampanii, a w obiecanym kolejnym materiale zostanie pokazany inny element gry. Niedługo na łamach serwisu gry-online.pl pojawi się pełna recenzja tego tytułu.

Soulcalibur V ukazał się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł opowiada o wydarzeniach rozgrywających się siedemnaście lat po czwartej części, a jednym z najważniejszych bohaterów został Patroklos, dziewiętnastoletni syn Sophitii. Tryb kampanii jest jednak tak naprawdę tylko dodatkiem do najbardziej atrakcyjnej możliwości stoczenia walki z żywym przeciwnikiem lokalnie lub przez sieć.