Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 12:47

autor: Kono

Zakończenie Mass Effect 3 jednych ucieszy, innych rozzłości. Gra odpowie na wszystkie pytania

Mike Gamble, jeden z producentów gry Mass Effect 3, zdradził kilka interesujących informacji dotyczących zakończenia kosmicznej sagi od BioWare. Dowiedzieliśmy się również o konkursie przygotowanym dla posiadaczy konsoli Xbox 360.

Kolejne informacje na temat trzeciej części serii Mass Effect 3 pojawiły się w sieci. Tym razem twórcy zdradzili kilka szczegółów dotyczących zakończenia kosmicznej trylogii. Dowiedzieliśmy się także o nagrodach, które mogą wygrać użytkownicy Xboksa 360 w specjalnym facebookowym konkursie.

Mike Gamble, jeden z producentów gry, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer powiedział: „Zakończenie sprawi, że niektórzy odbiorcy będą niezwykle szczęśliwi, a inni z kolei bardzo rozzłoszczeni. […] Ale chyba o to chodzi, żeby wywołać emocje. Uważam jednak, że gracze będą zadowoleni ze sposobu, w jaki zamierzamy zakończyć tą opowieść”.

Gamble dodał również, że dotychczasowe decyzje, które podjęliśmy w trakcie przeprawy przez pierwszą i drugą odsłonę cyklu Mass Effect, w znacznie większym stopniu niż dotychczas wpłyną na kształt przygody. Innymi słowy, gracz ma być architektem tego, co się wydarzy. Gamble zaznaczył też, że trzecia część serii Mass Effect odpowie na wszystkie pytania, które pojawiły się w trakcie poprzednich dwóch odsłon, niezależnie od tego, jakich wyborów dokonaliśmy w „jedynce” i „dwójce”.

Zakończenie Mass Effect 3 jednych ucieszy, innych rozzłości. Gra odpowie na wszystkie pytania - ilustracja #1

Niezależnie od podjętych przez nas decyzji, komandor Shepard nie będzie protagonistą w kolejnych grach sygnowanych marką Mass Effect. Nie oznacza to jednak, że stany zapisu z końca „trójki” się nam nie przydadzą. Gamble co prawda niczego nie obiecał, ale wyznał, że zachowanie ich nie byłoby najgorszym pomysłem.

Jeśli chodzi o facebookową aplikację, to umożliwi ona posiadaczom konsoli Xbox 360 wygranie kilku interesujących nagród. „Mass Effect 3 Mission Command”, bo tak nazywa się konkurs, składać się będzie z 11 etapów (każdy z nich potrwa kilka dni). Zadania, które zostaną postawione przed graczami będą bardzo różnorodne. Począwszy od ściągnięcia facebookowej aplikacji, aż po własnoręczne wykonanie Omniblade i sfotografowanie się z nim w miejscu publicznym. Nagrodami w konkursie są zarówno niewielkie upominki (statek Normandy dla naszego Avatara), jak i cenniejsze fanty (konsola Xbox 360 z Kinectem).

Mass Effect 3 pojawi się w sklepach 9 marca, w wersji na konsole Xbox 360 i Playstation 3, a także na komputerach PC. Przypominamy również, że 14 lutego pojawi się demo trzeciej odsłony serii Mass Effect, które będzie zawierać zarówno tryb multiplayer, jak i single player.