Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2007, 11:10

autor: Metatron

Sony szykuje siedem gier na PSP, które trafią do oferty PlayStation Store

Gdy tylko konsola PSP zadebiutowała na rynku, stało się jasne, że jednym z jej atutów będzie funkcjonalność online. Niestety do tej pory posiadacze handhelda Sony nie byli rozpieszczani pod tym względem. W przyszłym roku sytuacja ma się zmienić, a właściciele PSP otrzymają szereg gier do pobrania, w tym siedem produkcji, nad którymi aktualnie pracuje Sony.

Gdy tylko konsola PSP zadebiutowała na rynku, stało się jasne, że jednym z jej atutów będzie funkcjonalność online. Niestety do tej pory posiadacze handhelda Sony nie byli rozpieszczani pod tym względem. Mogli co prawda korzystać z opcji oferowanych przez poszczególne tytuły, nie mieli jednak dostępu do systemu e-dystrybucji, jakim jest PlayStation Store na PS3. W przyszłym roku sytuacja ma się zmienić, a właściciele PSP otrzymają szereg gier do pobrania, w tym siedem produkcji, nad którymi aktualnie pracuje Sony.

Jak poinformował serwis GamesIndustry.biz, powołując się na informatora związanego z Sony Computer Entertainment America, wewnętrzne studia producenta konsoli pracują nad trzema grami akcji, dwiema muzycznymi, jedną wyścigową oraz jedną strzelaniną. Nie ujawniono na razie żadnych szczegółów na ich temat, poza tym, że wszystkie będą do nabycia za pośrednictwem PlayStation Store.

Udostępniane online gry będą, co oczywiste, zajmować mniej miejsca niż te wydawane na UMD. Według informacji podanych przez GamesIndustry.biz, będzie to nie więcej niż połowa rozmiaru przeciętnej gry dostępnej w wersji pudełkowej.

Na tym nie skończą się możliwości wykorzystania PlayStation Store przez posiadaczy PSP. Będą mogli bowiem pobierać ze wspomnianego serwisu również dema gier, dodatki do nich, a także trailery, filmiki z rozgrywki i wywiady z twórcami. Chętni będą mogli także kupić gry z PSOne bez dotychczas wymaganego pośrednictwa konsoli PS3. Na to wszystko przyjdzie jednak poczekać do przyszłego roku, kiedy uruchomiony zostanie wspomniany serwis.

Ostatnia aktualizacja: 2007-10-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.