Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2016, 14:40

autor: Aleksander "YouRec" Jurek

Sniper: Ghost Warrior 3 z trybem wieloosobowym i otwartym światem

Prezes CI Games zdradził w wywiadzie, że Sniper: Ghost Warrior 3 dostanie tryb wieloosobowy i otwarty, autentyczny świat. Rozgrywka multiplayer ma być jednak tylko dodatkiem do kampanii dla pojedynczego gracza.

Na premierę Sniper: Ghost Warrior 3 poczekamy do kwietnia przyszłego roku, tymczasem prezes CI Games – Marek Tymiński – ujawnił w wywiadzie dla serwisu GameSpot, że produkcja zostanie wzbogacona o opcję rozgrywki sieciowej.

Tymiński zdradza, że w grze może znaleźć się kooperacyjny tryb PvE, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. - Sniper: Ghost Warrior 3 z trybem wieloosobowym i otwartym światem - wiadomość - 2016-11-18
Tymiński zdradza, że w grze może znaleźć się kooperacyjny tryb PvE, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
Sniper: Ghost Warrior 3 z trybem wieloosobowym i otwartym światem - ilustracja #2

Naszym celem nie jest stworzenie tak złożonego stopnia gry wieloosobowej, jaki jest w Call of Duty albo Battlefieldzie. Traktujemy to raczej jak porządny dodatek do kampanii dla pojedynczego gracza.

Mulitplayer ma oferować tryb deathmatch i coś zupełnie unikalnego, chociaż Tymiński nie zdradza wielu szczegółów w tej kwestii. Wspomina jedynie, że będzie to istotny element gry, ponieważ ma skupiać się mocno na pracy snajpera. Dodaje także, że tryby rozgrywki wieloosobowej będą rozbudowywane i ulepszane za sprawą DLC po premierze gry.

Tymiński zdradza też, że nowy tytuł, zainspirowany takimi grami jak Far Cry 4 i Metal Gear Solid 5, zaoferuje zabawę w otwartym świecie. Prezes CI Games zaznacza, że z uwagi na wymóg opowiedzenia historii, ich wariant tego typu rozgrywki będzie bardziej realistyczny i autentyczny. Poza tym zaręcza, że każdą z misji będziemy mogli przejść w dowolny sposób. Gra ma udostępniać trzy filary rozgrywki: sniper, ghost i warrior. Od gracza będzie zależeć, którym wariantem zechce się wesprzeć.

Sniper: Ghost Warrior 3 z trybem wieloosobowym i otwartym światem - ilustracja #3

Sniper: Ghost Warrior 3 to trzecia odsłona popularnej serii snajperskich strzelanin FPS, rozwijanej przez rodzime studio deweloperskie CI Games. Akcja gry osadzona została w realiach narastającego konfliktu między Rosją a USA. W produkcji wcielimy się w byłego amerykańskiego snajpera, Johna Northa, który trafia do Gruzji zarówno z powodu rozkazów, jak i osobistych porachunków. Fabuła ma napędzać całą grę, a część misji będzie można powtarzać. Celem ma być eliminacja kluczowych celów i zapobieżenie wybuchowi otwartej wojny.