Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 listopada 2016, 14:08

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Nowa, responsywna wersja strony GRYOnline.pl i inne zmiany w naszym serwisie

Łatwiejsze przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych, nowy wygląd większości stron oraz kilka ciekawych funkcjonalności – tak w skrócie można podsumować ostatnie zmiany na gry-online.pl.

Ten rok jest dla nas wyjątkowo pracowity. W marcu wprowadziliśmy duże zmiany związane z profilem użytkownika, oddaliśmy w Wasze ręce funkcję Kolekcji Gier oraz spersonalizowane powiadomienia na temat gier obserwowanych w naszej Encyklopedii.

Kilka dni temu uruchomiliśmy tzw. responsywną wersję serwisu, która dynamicznie dostosowuje swój wygląd do urządzenia, na którym przeglądacie strony www.gry-online.pl. Niezależnie od tego, czy jest to komputer, tablet czy smartfon, nawigowanie po stronie i przeglądanie treści powinny być dużo łatwiejsze.

Nowa, responsywna wersja strony GRYOnline.pl i inne zmiany w naszym serwisie - ilustracja #1

W związku z ogromną liczbą zmian na praktycznie każdej podstronie naszego serwisu, uprzejmie prosimy o zgłaszanie w komentarzach do tego newsa swoich uwag i błędów. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na następujące elementy:

  • czy strona odpowiednio wyświetla się na Waszej przeglądarce i urządzeniu, czy możecie po niej bez problemu nawigować (np. na wąskim ekranie telefonu)? Przy zgłaszaniu błędów prosimy o podanie urządzenia, przeglądarki i – jeżeli to możliwe – screenshota;
  • czy na urządzeniach mobilnych główna treść strony (np. w przypadku recenzji – jej treść) nie jest zbytnio „przeciążona” grafiką czy innymi elementami odwracającymi uwagę lub utrudniającymi nawigację?

Pozostałe nowości

Zmiany były także doskonałą okazją do wprowadzenia nowych funkcjonalności na wybranych stronach naszego serwisu. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

Okazje Tygodnia

Growa Porównywarka Cenowa cieszy się wśród użytkowników naszego serwisu ogromnym powodzeniem. Od kilku lat możecie szukać najtańszych gier na kartach naszej Encyklopedii. Agregując dane od naszych partnerów obecnych w GPC, na stronie z okazjami tygodnia prezentujemy największe obniżki dostępne w danym momencie. Link do strony znajdziecie klikając w głównym menu Newsroom -> Okazje Tygodnia.

Nowa strona dat premier

Do jednej z najczęściej odwiedzanych stron w naszym serwisie dodaliśmy informacje o wydaniach pudełkowych i cyfrowych na poszczególnych platformach; wyróżniliśmy też najważniejsze premiery na bazie popularności, jaką dane gry cieszą się wśród naszych użytkowników.

Zmiany w poradnikach – notatki, porady dla innych użytkowników, własny spis treści

Od teraz możecie tworzyć własne notatki w poradnikach, co więcej, swoimi sposobami np. na pokonanie bossa możecie podzielić się także z innymi użytkownikami naszego serwisu. Ponadto, najbardziej przydatne strony w poradniku (np. tę związaną z mapą lokacji, którą w danym momencie eksplorujecie) możecie dodać do spersonalizowanego menu.

Nowa strona z tapetami z gier

Od teraz możecie w łatwy sposób przeglądać bazę tapet, rozpoczęliśmy też systematyczne dodawanie obrazów w rozdzielczościach od full HD do 4K. Aby trafić do tego działu, wystarczy wybrać z menu Pobierz -> Tapety z gier.

Wykres historii ocen użytkowników

Wybierając przycisk Oceń przy danej grze w Encyklopedii, możecie zobaczyć wykres zmiany oceny w czasie i porównać, jak wypadają oczekiwania użytkowników przed premierą w stosunku do not wystawionych po tym, jak gra trafiła na rynek.