Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 14:10

autor: Hed

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom

Dzisiaj swoją premierę ma gra Dragon’s Dogma, czyli nowa produkcja firmy Capcom, która łączy dynamikę walki z Devil May Cry z rozmachem The Elder Scrolls lub innych produkcji RPG. Tytuł jest dostępny w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom - ilustracja #1

Dzisiaj do polskich sklepów trafia Dragon’s Dogma, gra firmy Capcom, której dystrybutorem jest Cenega Poland. Produkcja jest dostępna w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 i zawiera specjalny dodatek – kod na wcześniejszy dostęp do dema Resident Evil 6. Nowa marka japońskiego producenta łączy otwarty świat z dynamicznym systemem walki, rozbudowanymi elementami RPG oraz zaawansowanym użyciem sztucznej inteligencji.

W Dragon’s Dogma wcielamy się w wybrańca stającego do walki z przeróżnymi bestiami nękającymi ludźmi – w tym z czerwonym smokiem, który nadał bohaterowi specjalne właściwości. Za sprawą przymusowego przymierza zawartego z gadem, postać potrafi przywoływać z zaświatów tak zwane „pionki”, czyli nieustraszonych towarzyszów broni. Postacie zachowują się w zaskakująco żywy sposób – same zbierają przedmioty, leczą się i atakują wrogów.

Dragon’s Dogma to także otwarty świat, wytwarzanie przedmiotów i wiele innych aspektów RPG. Przy tym wszystkim twórcy starali się upewnić, że walki będą widowiskowe i emocjonujące. Efekt osiągnięto za pomocą paru pomysłów – najważniejszym z nich jest dynamiczny system wyprowadzania ciosów i możliwość chwytania wrogów. Ten dodatek sprawia, że bez problemów wespniemy się na grzbiet przeciwnika, aby znaleźć jego słaby punkt.

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom - ilustracja #3

Więcej o Dragon’s Dogma przeczytacie w naszych materiałach. Produkcja jest dostępna w wersji angielskiej na Xboksa 360 lub PlayStation 3, przy cenie sugerowanej 239,99 złotych.

  1. Oficjalna strona Dragon’s Dogma
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.