Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 14:10

autor: Hed

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom

Dzisiaj swoją premierę ma gra Dragon’s Dogma, czyli nowa produkcja firmy Capcom, która łączy dynamikę walki z Devil May Cry z rozmachem The Elder Scrolls lub innych produkcji RPG. Tytuł jest dostępny w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom - ilustracja #1

Dzisiaj do polskich sklepów trafia Dragon’s Dogma, gra firmy Capcom, której dystrybutorem jest Cenega Poland. Produkcja jest dostępna w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 i zawiera specjalny dodatek – kod na wcześniejszy dostęp do dema Resident Evil 6. Nowa marka japońskiego producenta łączy otwarty świat z dynamicznym systemem walki, rozbudowanymi elementami RPG oraz zaawansowanym użyciem sztucznej inteligencji.

W Dragon’s Dogma wcielamy się w wybrańca stającego do walki z przeróżnymi bestiami nękającymi ludźmi – w tym z czerwonym smokiem, który nadał bohaterowi specjalne właściwości. Za sprawą przymusowego przymierza zawartego z gadem, postać potrafi przywoływać z zaświatów tak zwane „pionki”, czyli nieustraszonych towarzyszów broni. Postacie zachowują się w zaskakująco żywy sposób – same zbierają przedmioty, leczą się i atakują wrogów.

Dragon’s Dogma to także otwarty świat, wytwarzanie przedmiotów i wiele innych aspektów RPG. Przy tym wszystkim twórcy starali się upewnić, że walki będą widowiskowe i emocjonujące. Efekt osiągnięto za pomocą paru pomysłów – najważniejszym z nich jest dynamiczny system wyprowadzania ciosów i możliwość chwytania wrogów. Ten dodatek sprawia, że bez problemów wespniemy się na grzbiet przeciwnika, aby znaleźć jego słaby punkt.

Smok z Dragon’s Dogma rzuca wyzwanie graczom – premiera nowej gry firmy Capcom - ilustracja #3

Więcej o Dragon’s Dogma przeczytacie w naszych materiałach. Produkcja jest dostępna w wersji angielskiej na Xboksa 360 lub PlayStation 3, przy cenie sugerowanej 239,99 złotych.

  1. Oficjalna strona Dragon’s Dogma

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon's Dogma

Dragon's Dogma