Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 marca 2020, 12:33

autor: Froozyy

Śmiesznie o Wiedźminie; jest Honest Trailer serialu

W sieci pojawił się „szczery trailer” serialu Wiedźmin od Netfliksa przygotowany przez Screen Junkies. Jego twórcy jak zwykle nie szczędzili słów krytyki, a materiał został opatrzony sporą dawką humoru.

Co sądzicie o „szczerym trailerze” Wiedźmina? - Śmiesznie o Wiedźminie; jest Honest Trailer serialu - wiadomość - 2020-03-04
Co sądzicie o „szczerym trailerze” Wiedźmina?

Na kanale YouTube Screen Junkies, który słynie z tworzenia „szczerych trailerów” najpopularniejszych filmów oraz seriali, pojawił się zwiastun Wiedźmina od Netfliksa. Materiał jak zwykle został opatrzony sporą dawką humoru, a autorzy nie szczędzili słów krytyki oraz trafnych porównań. Omawiany filmik możecie obejrzeć poniżej.

Jaki jest więc Wiedźmin według kanału Screen Junkies? To serial aspirujący do bycia kolejną Grą o tron, który jednak bardziej przypomina Xenę: Wojowniczą księżniczkę. Świat przedstawiony na pierwszy rzut oka wydaje się być skomplikowany, ale koniec końców sprowadza się w dużej mierze do przeklinania. Według autorów filmiku, w typowym odcinku Geralt za każdym razem trafia na problem, z którym w ogóle nie chce się zmierzyć, aby już chwilę później być w niego uwikłanym po same uszy.

Stwierdzono, że Henry Cavill postawił sobie za zadanie wypowiedzenie jak najmniejszej liczby sylab, która wystarczy, aby uciągnąć cały serial, a biegającą po lesie w poszukiwaniu przeznaczenia Ciri porównano do Baby Yody. Twórcy kanału słusznie zauważyli także, że Wiedźmin stał się najpopularniejszym serialem Netfliksa zaraz po tym, jak zmieniono politykę zaliczania obejrzanych odcinków (teraz wystarczy włączyć go na zaledwie dwie minuty).

Wiedźmin zadebiutował na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku. Produkcja mimo rożnych mankamentów została przyjęta całkiem dobrze. Według danych z 17 lutego tego roku tytuł nawet kilka tygodni po premierze cieszy się największym zainteresowaniem spośród seriali telewizyjnych na całym świecie. Natomiast dzięki grupie analitycznej NPD dowiedzieliśmy się, że podbił on sprzedaż gry komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz książek Andrzeja Sapkowskiego (na których oparta jest telewizyjna produkcja) o 500%. Od pewnego czasu wiemy również, że ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu oraz poznaliśmy nowych aktorów i aktorki, którzy dołączyli do obsady produkcji.