Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2015, 13:47

autor: Góral

Skywind - zobacz nowy zwiastun skyrimowego Morrowinda

Twórcy modyfikacji Skywind, dzięki której The Elder Scrolls III: Morrowind zostanie przeniesione na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim, opublikowali nowy zwiastun projektu, tym razem prezentujący region Sheogorad.

Skywind w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: TESRenewal
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana
  • Dodatkowe informacje: Skywind to próba odtworzenia gry The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku The Elder Scrolls V: Skyrim

We wrześniu 2012 roku dowiedzieliśmy się, że powstaje Skywind, czyli próba odtworzenia gry The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku The Elder Scrolls V: Skyrim. Twórcy modyfikacji cały czas prężnie pracują nad projektem, więc byśmy o nim nie zapomnieli, opublikowali nowy zwiastun, prezentujący region Sheogorad. Ujawniono jednocześnie, że chciano mu nadać wygląd wyróżniający się spośród pozostałych lokacji, więc zmieniono to i owo.

Ciężko stwierdzić, kiedy światło dzienne ujrzy pełna wersja tytułu, czy też chociażby beta, gdyż jest to projekt o ogromnej skali. Z częścią elementów, z którymi muszą się zmagać twórcy, mogliśmy się zaznajomić w listopadzie 2014 roku, kiedy to opublikowano trzeci dziennik dewelopera. Krótko pisząc, na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż raczej nie ma co liczyć, że położymy dłonie na Skywindzie w tym roku.

Skywind to The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku The Elder Scrolls V: Skyrim. - Skywind - zobacz nowy zwiastun skyrimowego Morrowinda - wiadomość - 2015-01-12
Skywind to The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku The Elder Scrolls V: Skyrim.

Przypominam, że nad Skywindem pracuje ekipa TESRenewal, która wcześniej zasłynęła inną modyfikacją – Morroblivionem (do pobrania z tego miejsca). Jest to projekt podobny do opisywanego dzisiaj moda, z tym wyjątkiem, że Morrowinda przeniesiono na technologię napędzającą Obliviona.

The Elder Scrolls III: Morrowind to trzecia odsłona słynnej serii gier RPG, która ukazała się w 2002 roku na komputerach osobistych i konsoli Xbox. Akcja produkcji rozgrywa się w otwartym świecie Tamriel, dającym graczom ogromną swobodę działania. To samo można powiedzieć o Skyrimie, czyli piątej odsłonie serii. Zadebiutowała ona w 2011 roku na konsolach Xbox 360, PalyStation 3 i PC-tach. Produkcja jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych gier RPG w historii i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 20 mln egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.