Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2020, 11:33

autor: Entelarmer

Skyrim po raz kolejny, tym razem na PS5 [Aktualizacja]

Francuski Amazon mógł zdradzić plan wydania gry The Elder Scrolls V: Skyrim na PlayStation 5. Strona produktu na krótko pojawiła się w sklepie, z premierą wyznaczoną na ten rok.

Aktualizacja

Wygląda na to, że cała sprawa okazała się prostym fałszerstwem. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, ktoś nałożył okładkę specjalnej edycji Skyrima na zdjęcie pudełka gry Spider-Man: Miles Morales. Widać to wyraźnie po powiększeniu obrazka (via Imgur). Tym samym rozwiały się „marzenia” o zobaczeniu The Elder Scrolls na PS5 w jakiejkolwiek formie w najbliższym czasie.

Oryginalna wiadomość

Skyrim po raz kolejny, tym razem na PS5 [Aktualizacja] - ilustracja #1
Gotowi na (kolejną) wycieczkę do prowincji Skyrim?

The Elder Scrolls V: Skyrim zdążyło się ukazać na komputerach, lodówkach, stołach, urządzeniach VR oraz – rzecz jasna – konsolach siódmej i ósmej generacji. Najwyraźniej z piątką nie rozstaniemy się też na nowej platformie Sony. Jak zauważyli użytkownicy Reddita, na stronie francuskego oddziału Amazonu pojawiło się The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition w wersji na konsolę PS5. Wydania na Xboksa Series X nie znaleziono, ale być może to tylko kwestia czasu. Rzecz jasna strona produktu już zniknęła ze sklepu, ale internauci zdążyli zachować screeny. Według Amazonu tytuł miałby ukazać się jeszcze w tym roku, aczkolwiek podana data (31 grudnia) miała zapewne charakter tymczasowy.

Trudno mówić tu o zaskoczeniu, zwłaszcza że Skyrim to nie jedyna produkcja, która rozpoczęła żywot jeszcze na X360 oraz PS3 i ma szansę trafić na dziewiątą generację konsol. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o planach wydania Grand Theft Auto V na PlayStation 5, a nieco później zapowiedziano debiut na nowej platformie Microsoftu. Oczywiście zaznaczamy, że w przypadku piątego The Elder Scrolls nie mamy żadnego potwierdzenia tych doniesień. Co prawda przecieki z Amazonu często mają wiele wspólnego z prawdą, niemniej zalecamy traktowanie tych i podobnych pogłosek jako nieprawdziwych do czasu uzyskania oficjalnych informacji.