Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2012, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Sins of a Solar Empire: Rebellion z rekordem sprzedaży firmy Stardock

Gra strategicna Sins of a Solar Empire: Rebellion stała się najszybciej sprzedającą się produkcją w historii firmy Stardock. Tytuł jest dostępny wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, co pokazuje rosnącą popularność wersji elektronicznych.

Firma Stardock ogłosiła, że Sins of a Solar Empire: Rebellion jest najszybciej sprzedającą się grą w historii wydawcy. Wobec takiego sukcesu, kolejne produkcje wypuszczane przez Stardock będą koncentrować się na cyfrowej dystrybucji.

Premiera Sins of a Solar Empire: Rebellion miała miejsce 12 czerwca bieżącego roku i do tej pory gra rozeszła się w liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. To najlepszy wynik firmy Stardock osiągnięty w tak krótkim czasie. Z kolei przez pierwsze 30 dni dostępności tego tytułu w serwisie Steam, sprzedał się on lepiej niż pudełkowa wersja podstawowej wersji Sins of a Solar Empire w analogicznym okresie.

Powyższe wyniki są tym bardziej ważne dla wydawcy, że najnowsza odsłona popularnej serii strategicznej jest dostępna wyłącznie w serwisach cyfrowej dystrybucji (Steam, GameStop oraz oficjalna strona Stardock). Wobec tego firma postanowiła, że dwie nadchodzące produkcje również wyda tylko w taki sposób. Mowa o The Political Machine 2012 oraz Elemental: Fallen Enchantress.

Sukces Sins of a Solar Empire: Rebellion to kolejny dowód na to, że cyfrowa dystrybucja regularnie zyskuje na popularności. Tytuł dostępny wyłącznie w formie elektronicznej potrafił pobić rekordy sprzedaży firmy Stardock, mimo że pomysł początkowo wzbudzał spore kontrowersje. Można się domyślać, że amerykański wydawca będzie kontynuował swoją nową politykę także w przypadku jeszcze niezapowiedzianych produkcji.