Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2019, 11:00

autor: Serek

Shing! - nowa polska bijatyka na długim gameplayu

Polskie niezależne studio Mass Creation zapowiedziało nową grę. Jest nią Shing! - chodzona bijatyka z ciekawą oprawą graficzną. Tytuł pojawi się na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch na początku 2020 roku. Jest również obszerny gameplay.

Shing! ma szansę mocno namieszać wśród indyków. - Shing! - nowa polska bijatyka na długim gameplayu - wiadomość - 2019-09-12
Shing! ma szansę mocno namieszać wśród indyków.

Niezależne polskie studio deweloperskie Mass Creation zapowiedziało nową produkcję. Jest nią Shing! - tytuł z gatunku sidescroller beat’em up (chodzona bijatyka). Twórcy przekonują, że gra będzie łączyć klasyczny styl arcade’owych bijatyk z rozbudowanym i efektownym sposobem walki. Tłumy przeciwników, power-upy i walki z bossami, czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Produkcja ukaże się na PC (za pośrednictwem platformy Steam, gdzie już teraz można ją dodać do listy życzeń), PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2020 roku.

Tytuł zaoferuje ciekawy system sterowania oparty o analogowe gałki kontrolera, które pozwolą graczom na wyprowadzenie precyzyjnych cięć we wszystkich kierunkach (problematyczne może być granie z wykorzystaniem klawiatury). W informacji prasowej możemy przeczytać, że w grze wcielimy się w jedną z czterech postaci. Każda z nich będzie posiadać unikalny zestaw umiejętności. Jeśli chodzi o fabułę, to zadaniem gracza będzie bronienie krainy przed atakiem mitycznych bestii oraz odzyskanie legendarnego Gwiezdnego Ziarna. W tym celu bohaterowie przemierzą 8 zróżnicowanych lokacji. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się Shing!? Poniżej możecie obejrzeć niespełna 16-minutowy zapis rozgrywki, który udostępnili twórcy.

Gameplay prezentuje rozgrywkę wszystkimi czterema postaciami w różnych lokacjach. Odwiedzamy miasto, dżunglę czy wnętrze płonącego budynku. W produkcję można będzie grać solo lub z przyjaciółmi w lokalnej i sieciowej kooperacji do 4 graczy. Tytuł zaoferuje 14 typów przeciwników oraz 6 bossów. Co ciekawe, obecne mają być opcjonalne areny z dodatkowymi wyzwaniami specjalnymi. Wraz z pojawieniem się karty produkcji na Steamie poznaliśmy wymagania sprzętowe, które możecie zobaczyć poniżej. Warto jednak dodać, że mogą one ulec zmianie do czasu premiery.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7 (service pack 1)/8/10
 2. Procesor: Intel Core i3 2100 / AMD FX 4100
 3. Pamięć RAM: 2 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 720 / AMD HD 5450 / Intel HD Graphics 5000
 5. Miejsce na dysku: 5 GB wolnej przestrzeni
 6. DirectX: 11

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7 (service pack 1)/8/10
 2. Procesor: Intel Core i3 2100 / AMD FX 4100
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 750 / AMD HD 7770M / Intel HD Graphics 5300
 5. Miejsce na dysku: 5 GB wolnej przestrzeni
 6. DirectX: 11

Mass Creation to małe studio, które od dłuższego czasu utrzymuje bliskie kontakty z Sony. Deweloperzy są odpowiedzialni za gry Draw Slasher czy Run Like Hell!. Obie produkcje ukazały się na PS Vita. Co ciekawe, nowa gra studia już zdążyła zaistnieć w środowisku i zdobyć nagrodę portalu Ustatkowany gracz w czasie gali Indie Showcase na Digital Dragons 2019. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na początek 2020 roku.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Shing!
 2. Shing! na Steamie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shing!

Shing!