Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2019, 11:05

autor: AlexB

Pierwsze fragmenty gameplayu z Project Resistance

Firma Capcom opublikowała nowy zwiastun gry Project Resistance – kolejnego spin-offu cyklu Resident Evil, tym razem skupiającego się na asymetrycznym trybie wieloosobowym. Na trailerze możemy zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki.

O istnieniu Project Resistance wiemy już od kilku dni. W momencie zapowiedzi firma Capcom nie była jednak specjalnie skora do zdradzania zbyt wielu informacji na temat tej produkcji. Udostępniono jedynie krótki teaser i podano, że będzie to sieciowy spin-off kultowego cyklu Resident Evil, który ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w bliżej nieokreślonym terminie. Lecz oto nadeszły targi Tokyo Game Show, przy okazji których pojawił kolejny trailer Project Resistance, tym razem pokazujący nieco więcej – przede wszystkim pierwsze fragmenty gameplayu. Można go obejrzeć poniżej.

Jak widać, rozgrywka w Project Resistance będzie przeznaczona dla maksymalnie pięciu graczy. Czterech z nich wcieli się w ocalałych, różniących się zarówno wyglądem, jak i umiejętnościami. Otrzymają oni jedno zadanie – ucieczkę z laboratorium badawczego. W tym momencie do gry wejdzie piąta osoba, wcielająca się w tzw. Masterminda, który będzie musiał powstrzymać pozostałych przed opuszczeniem przybytku. W osiągnięciu tego celu pomoże mu kilka rzeczy – pułapki, potwory, automatyczne wieżyczki, możliwość wyłączania światła i zamykania drzwi, czy w końcu tak potężne istoty, jak Tyrant.

Project Resistance będzie zatem opierał się na asymetrycznym multiplayerze, lecz nie takim typowym, jak na przykład w Dead by Daylight. O ile bowiem zabawa ocalałymi ma przypominać klasyczny, trzecioosobowy survival horror, tak wcielenie się w Masterminda zmieni rozgrywkę bardziej w strategię. Pojawi się jednak opcja osobistego objęcia kontroli nad zombie przez limitowany czas.

Czy czwórce ocalałych uda się uciec z laboratorium? - Pierwsze fragmenty gameplayu z Project Resistance - wiadomość - 2019-09-12
Czy czwórce ocalałych uda się uciec z laboratorium?

Trailer zdradził również, że od 4 do 7 października bieżącego roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One będą trwały zamknięte beta-testy Project Resistance. Więcej szczegółów na ich temat i linki do zapisów znajdziecie w tym miejscu. Musicie pamiętać jednak o dwóch rzeczach. Po pierwsze, posiadacze konsoli firmy Sony mogą się rejestrować tylko do 18 września, a po drugie, liczba miejsc jest ograniczona. O tym, czy dostaliście się do testów, dowiecie się drogą mailową w poniedziałek 30 września.

  1. Oficjalna strona gry Project Resistance