Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 września 2019, 11:43

Serial animowany Wiedźmin? Netflix miał prowadzić casting

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że Netflix ma w planach serial animowany osadzony w uniwersum Wiedźmina, który opowiadałby o przygodach mniej znanych postaci.

Nie mielibyśmy nic przeciwko animowanemu serialowi z uniwersum Wiedźmina. - Serial animowany Wiedźmin? Netflix miał prowadzić casting - wiadomość - 2019-09-30
Nie mielibyśmy nic przeciwko animowanemu serialowi z uniwersum Wiedźmina.

Wciąż czekamy na pierwszy sezon Wiedźmina, czyli serialu fantasy, który obejrzymy w serwisie Netflix. Możliwe jednak, że plany streamingowego giganta obejmują także animowaną adaptację tej marki.

Źródłem tych plotek jest blog reccaped. Strona należy do kategorii NSFW (Not safe for work), co oznacza, że nie powinna być oglądana w pracy, szkole czy innym miejscu publicznym. Serwis koncentruje się bowiem głównie na katalogowaniu scen rozbieranych w filmach i serialach. Prowadzący bloga są jednak bardzo dobrze poinformowani. To na jego łamach po raz pierwszy pojawiły się doniesienia, według których Henry Cavill miał wcielić się w Geralta, a Anya Chalotra w Yennefer. Jak wiemy, te plotki ostatecznie znalazły pokrycie w rzeczywistości.

Według reccaped Netflix zorganizował casting na głosy postaci do animowanego serialu osadzonego w uniwersum marki The Witcher. Produkcja miałaby opowiadać o przygodach mniej znanych postaci. Jej celem byłoby utrzymanie zainteresowania widzów serią w okresie pomiędzy pierwszym i drugim sezonem aktorskiego Wiedźmina.

Prowadzący bloga nie są w stanie potwierdzić, czy serial animowany jest nadal w planach Netfliksa. Nie wiadomo również, czy będzie to produkcja 2D, czy też twórcy postawią na animację 3D. Warto jednak wspomnieć, że jakiś czas temu niemiecka aktorka Helena Klaus pochwaliła się w swoim CV udzieleniem głosu w projekcie z marki The Witcher. Uznano wtedy, że chodzi o serial aktorski, ale najnowsze doniesienia sugerują, że mogło chodzić o projekt animowany.

Netflix obecnie coraz mocniej inwestuje w animację, więc dołączenie Wiedźmina do tej ekspansji nie byłoby zbyt dużym zaskoczeniem. Warto przytoczyć przykład aktorskiego serialu Altered Carbon, którego drugi sezon znajduje się obecnie w produkcji, a równolegle tworzona jest animowana produkcja poboczna osadzona w tym uniwersum.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu Wiedźmin składać się będzie z ośmiu odcinków. Zgodnie z tradycją Netfliksa, wszystkie epizody udostępnione zostaną jednocześnie. Na razie serwis nie jest gotowy podać dokładnej daty premiery.

  1. Oficjalna strona serialu