Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2012, 09:20

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Seria Dragon Age wkracza w kolejną fazę - prace nad trzecią odsłoną ruszają pełną parą?

Producent gry Dragon Age II poinformował, że cały zespół odpowiedzialny za ten tytuł został skierowany do prac nad kolejnym projektem stanowiącym przyszłość popularnej marki studia BioWare.

Mark Darrah, producent wykonawczy gry Dragon Age II, poinformował na oficjalnym forum firmy BioWare, że cały zespół odpowiedzialny za ten tytuł skupił teraz swoją uwagę na następnym projekcie związanym z marką Dragon Age. Choć nie ujawnił nazwy nowej produkcji, to biorąc pod uwagę zaangażowane środki, wydaje się, że chodzi o Dragon Age III.

Seria Dragon Age wkracza w kolejną fazę - prace nad trzecią odsłoną ruszają pełną parą? - ilustracja #1

W związku z tym zwieńczeniem prac nad grą Dragon Age II jest patch v.1.04, który zawiera rozwiązania szeregu problemów zgłaszanych przez użytkowników. Pełny opis aktualizacji oznaczonej w przypadku wersji pecetowej numerem 1.04 znajdziecie tutaj. Według Marka, od tego momentu twórcy nie zamierzają skupiać się już na rozwoju drugiej odsłony serii, choć w przypadku pojawienia się poważnego błędu gracze mogą liczyć na pomoc ze strony BioWare. Oznacza to również, że zostały anulowane prace nad rozszerzeniem Exalted Match.

Z wypowiedzi producenta wynika, że amerykańska firma „kieruje uwagę całego zespołu na następną fazę przyszłości serii Dragon Age.” Twórcy liczą na duże wsparcie ze strony fanów – nie tylko za pośrednictwem Facebooka czy forum, ale również podczas licznych planowanych spotkań, między innymi w ramach kwietniowej imprezy PAX East. Pomimo tej zachęty, Mark Darrah unikał podania nazwy nowego projektu:

”Słyszeliśmy roznoszące się wokół pogłoski, ale naprawdę nie mogę ich skomentować. Powiem jedynie, że wiele myśleliśmy na temat marki Dragon Age – co ona oznacza i dokąd powinna zmierzać. W minionym roku spędziliśmy wiele czasu odwiedzając kryptę BioWare, ponownie analizując nasz dorobek i szukając nowych możliwości oferowanych przez współczesny rynek.”

Informacje na temat gry Dragon Age III pojawiły się w Internecie już latem ubiegłego roku. Choć studio BioWare wciąż zwleka z oficjalną zapowiedzią, to debiut trzeciej odsłony cyklu wydaje się być tylko kwestią czasu. Biorąc pod uwagę niedawną premierę produkcji Mass Effect 3 oraz wcześniejszej Star Wars: The Old Republic, istnieje duża szansa, że firma zwróci się w kierunku klimatów fantasy. Według wstępnych informacji, twórcy zamierzają zapewnić graczom dużą swobodę oferując znacznie większe lokacje niż w poprzednich odsłonach serii. Miłośników gier RPG powinna ucieszyć wiadomość, że studio BioWare wyraziło pochlebne zdanie na temat The Elder Scrolls V: Skyrim i zamierza się w pewnym stopniu wzorować na tym hicie.