Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 11:48

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Seria Call of Duty miała doczekać się gry taktycznej w realiach II wojny światowej

Serwis Supererogatory ujawnił prototyp gry taktycznej z cyklu Call of Duty. Miało nad nią pracować studio Vicarious Visions około trzech lat temu. Nie jest to pierwsza informacja o spin-offach spod znaku serii znanej dotychczas jedynie ze strzelanek.

Call of Duty w stylu Company of Heroes? Czemu nie! Serwis Supererogatory dotarł niedawno do materiału wideo prezentującego projekt gry taktycznej spod znaku serii firmowanej logiem Activision, która miała być osadzona w realiach II wojny światowej. Pracowało nad nią studio Vicarious Visions.

Seria Call of Duty miała doczekać się gry taktycznej w realiach II wojny światowej - ilustracja #1

Filmik wchodził w skład zbioru projektów graficznych Stevena Nelsona, który pracował we wspomnianym studiu w latach 2007-2010. Projekt miał wejść we wczesną fazę produkcji w 2009 roku. Gra była przeznaczona przede wszystkim na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale potem prace nad nią ustały.

Półminutowy filmik przedstawia atak małego oddziału amerykańskich żołnierzy na stanowisko niemieckiego karabinu maszynowego. W rozgrywającej się w czasie rzeczywistym grze możliwe było sterowanie zarówno pojedynczymi żołnierzami z perspektywy trzeciej osoby, jak i całą drużyną z widoku obejmującego całe pole bitwy. Z prezentacji można wywnioskować, że każdy członek zespołu miał odmienne umiejętności – występuje w niej żołnierz z bazooką, strzelcy oraz dowódca wyposażony w granaty. Ze względu na wczesną fazę prac nad projektem, jakość grafiki pozostawia wiele do życzenia.

Nie jest to pierwsza wiadomość o spin-offach Call of Duty. Swego czasu studio Sledgehammer Games pracowało nad strzelankowo-przygodowym tytułem z tej serii, który stylem rozgrywki miał przypominać Dead Space. Ostatecznie firma założona przez Glena Schofielda skupiła się na pracach nad Call of Duty: Modern Warfare 3.

Ponadto jakiś czas temu kierownictwo koncernu Activision Blizzard (czytaj: Bobby Kotick) podjęło decyzję o stworzeniu gry MMO spod znaku Call of Duty. Według informacji z początku 2012 roku, Activision prowadziło w tym celu rozmowy ze studiem Infinity Ward, które miałoby się zająć jej przygotowaniem. Dzięki temu tytułowi, amerykański koncern pragnie przyciągnąć zainteresowanie fanów gier MMO w Azji.