Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2016, 13:39

autor: Góral

Samorost 3 trafi na komputery osobiste 24 marca

Studio Amanita Design ujawniło datę premiery przygodówki Samorost 3. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych 24 marca. Dodatkowo deweloper opublikował także nowy zwiastun tytułu.

Niedawno informowaliśmy, że przygodówka Samorost 3 ukaże się najpóźniej w marcu bieżącego roku. Natomiast dziś poznaliśmy dokładny termin premiery. Został on ustalony na 24 marca, a poinformowano o nim na powyższym zwiastunie. Nowa produkcja studia Amanita Design pojawi się najpierw na komputerach osobistych, a w późniejszym czasie trafi również na urządzenia mobilne (Android i iOS). Projekt sprzedawany będzie w cenie 19,99 dolarów, a więc jakieś 79 zł. W zamian mamy otrzymać największy tytuł, jaki wyszedł do tej pory z rąk czeskich deweloperów, którzy na swoim koncie mają już takie gry jak Machinarium, Botanicula i oczywiście dwie pierwsze odsłony cyklu Samorost. Miłośnicy point-and-clicków z pewnością po raz kolejny otrzymają wartą uwagi produkcję.

Styl graficzny i projekty lokacji z pewnością będą jednym z większych atutów gry Samorost 3. - Samorost 3 trafi na komputery osobiste 24 marca - wiadomość - 2016-02-27
Styl graficzny i projekty lokacji z pewnością będą jednym z większych atutów gry Samorost 3.
Samorost 3 w skrócie:
  • Trzecia odsłona serii gier przygodowych point-and-click
  • Za produkcję odpowiada czeskie studio Amanita Design
  • Tytuł ukaże się na PC-tach 24 marca, a później trafi na urządzenia mobilne (iOS i Android)

W Samorost 3 ponownie wcielimy się w kosmicznego gnoma, podróżującego po rozmaitych, dziwnych planetach. Tym razem przygoda związana będzie z tajemniczym fletem, którego zagadkę postaramy się rozwikłać w trakcie zabawy. Rozgrywka opierać ma się na klasycznych mechanizmach rządzących gatunkiem point-and-click i polegać będzie na eksploracji i rozwiązywaniu napotkanych problemów przy pomocy znalezionych przedmiotów itd.

Pamiętajcie także, że jeżeli nie mieliście wcześniej do czynienia z serią Samorost, to w pierwszą część możecie zagrać za darmo na jej oficjalnej stronie, a za dwójkę należy zapłacić pięć dolarów (około 20 zł).