Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 19:20

autor: Ender

Ryse i nowa Forza to jedne z prawdopodobnych tytułów startowych nowego Xboksa

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje dotyczące nowej konsoli Xbox. Tym razem związane są one z ekskluzywnymi tytułami startowymi, planowanymi przez Microsoft. Według plotek, amerykański koncern szykuje cztery tego typu produkcje. Między innymi chodzi tu o nową odsłonę serii Forza oraz grę Ryse, przygotowywaną przez studio Crytek.

Serwis The Verge, który w ostatnich dniach jest jednym z głównych źródeł niepotwierdzonych informacji dotyczących nowego Xboksa, opublikował kolejną porcję plotek związanych z nadchodzącą platformą. Tym razem pogłoski dotyczą ekskluzywnych tytułów startowych, które mają trafić na półki sklepowe wraz z premierą konsoli. Najważniejszym z nich będzie Ryse, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2011 roku. Jego akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Jedną z najistotniejszych cech gry jest jej kompleksowa współpraca z kontrolerem ruchu Kinect. Gracze mają swobodnie za pomocą gestów sterować postacią, wykonywać ataki, parować ciosy itd. Do tej pory nie poznaliśmy jednak żadnych konkretnych szczegółów dotyczących rozgrywki czy fabuły.

Z tworzoną przez Crytek produkcją Microsoft ma wiązać ogromne nadzieje. Wydawca przygotowuje więc już machinę promocyjną, licząc na to, że marka stanie się tak samo rozpoznawalna jak Gears of Wars czy Halo. Ryse miało początkowo trafić na Xboksa 360, ale po pierwszej zapowiedzi i dwóch trailerach deweloper nie udzielał już żadnych informacji na jej temat. W ostatnim czasie zapewniał tylko, że nie zrezygnował z dalszych prac. Najprawdopodobniej Microsoft i Crytek zdecydowały się więc na kompletne przebudowanie gry, tak aby wykorzystać możliwości nowej konsoli oraz kolejnej wersji Kinecta.

Źródła The Verge wymieniają jeszcze trzy inne ekskluzywne gry. Pierwszą z nich będzie nowa część serii Forza, która ma zaskoczyć fotorealistyczną oprawą graficzną. Przypomnijmy, że cykl utożsamiany z Xboksem narodził się w 2005 roku i od tamtej pory doczekał się w sumie już pięciu różnych odsłon. Drugi tytuł to niesprecyzowana produkcja z zombie w roli głównej, nie znamy jej gatunku ani grupy docelowej. Ostatnia gra startowa ma być familijną zabawą stworzoną z myślą o najmłodszych. Jej akcję umiejscowiono na fantastycznej wyspie. Tajemniczy tytuł będzie mógł pochwalić się kreskówkową grafiką, wzorowaną na filmach wytwórni Pixar oraz pełną integracją z Kinectem. Kontroler ruchu zeskanuje ciało grającego i stworzy na jego podstawie postać w wirtualnym świecie. Wymienionym powyżej grom mają towarzyszyć także mniejsze produkcje, które zostaną udostępnione w dystrybucji cyfrowej. Konsola powinna otrzymać również wsparcie najważniejszych wydawców, którzy zaoferują szereg tytułów multiplatformowych. Dużą część z nich stanowić będą FPS-y.

Wygląda na to, że Microsoft nie zrezygnuje z aktywnej promocji Kinecta jako kontrolera do gier  - Ryse i nowa Forza to jedne z prawdopodobnych tytułów startowych nowego Xboksa - wiadomość - 2013-04-11
Wygląda na to, że Microsoft nie zrezygnuje z aktywnej promocji Kinecta jako kontrolera do gier

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, to wyraźnie widać, że także w przypadku nowego Xboksa amerykański koncern będzie nadal aktywnie promować Kinecta jako alternatywę dla standardowych kontrolerów w grach, a nie tylko urządzenie zastępujące kamerę, headset i ułatwiające nawigację w interfejsie konsoli. Najlepszym dowodem na to będzie z pewnością Ryse. Microsoft musi być bardzo pewien ulepszeń wprowadzonych do nowej wersji Kinecta jeżeli chce spróbować sprzedać ten tytuł najzagorzalszym graczom, którzy będą jednymi z pierwszych nabywców kolejnego Xboksa.

Nowy Xbox ma wykorzystywać procesor firmy AMD o architekturze X86. Według nieoficjalnych doniesień, konsola nie będzie oferować wstecznej kompatybilności, tak więc nie uruchomimy na niej gier z Xboksa 360. W przeciwieństwie do konkurencji, Xbox 720 może wymagać też stałego połączenia z internetem. Premiera konsoli przewidywana jest na koniec 2013 roku. Na oficjalną zapowiedź Microsoftu poczekamy przynajmniej kilka tygodni, ale nastąpić ma ona jeszcze przed targami E3, najprawdopodobniej 21 maja.