Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 14:41

autor: Hed

Metro: Last Light i wymagania sprzętowe wersji na PC – znamy minimalną i rekomendowaną konfigurację

Znamy wymagania sprzętowe pecetowego Metro: Last Light, czyli strzelanki od studia 4A Games, której premiera nastąpi w maju (na PC i konsolach). To dobra okazja, żeby zweryfikować zapewnienia twórców sprzed paru lat – mówili oni, że gra będzie wyglądała dobrze nie tylko na „kosmicznym” sprzęcie.

Wymagania sprzętowe Metro: Last Light wydają się rozsądne. - Metro: Last Light i wymagania sprzętowe wersji na PC – znamy minimalną i rekomendowaną konfigurację - wiadomość - 2013-04-11
Wymagania sprzętowe Metro: Last Light wydają się rozsądne.

Wiemy, jakiego sprzętu będzie wymagała pecetowa wersja gry Metro: Last Light, której premiera odbędzie się 17 maja tego roku (także na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3). Temat zapewne zainteresuje graczy zaznajomionych z poprzednią częścią serii tworzonej przez 4A Games. Korzystała ona przecież z ciekawych efektów wizualnych. Konfigurację minimalną i rekomendowaną podajemy poniżej, cytując za platformą Steam, na której można zamawiać grę przedpremierowo.

Wymagania minimalne

 1. Procesor: Dual Core (2.2+ GHz Dual Core)
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 8800 GT 512 MB, GeForce GTS 250, itp. (DirectX 9, Shader Model 3)
 4. Dysk twardy: brak danych
 5. System operacyjny: Windows XP (tylko wersja 32-bit), Vista, 7, 8
 6. Inne: gra obsługuje standard Nvidia 3D Vistion na kompatybilnym sprzęcie

Wymagania rekomendowane

 1. Procesor: Quad Core lub 3.0+ GHz Dual Core
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 480 lub lepsza (DirectX 11)
 4. Dysk twardy: brak danych
 5. System operacyjny: Windows 7, 8
 6. Inne: gra obsługuje standard Nvidia 3D Vistion na kompatybilnym sprzęcie

Jak widać, Metro: Last Light nie ma szczególnie wielkich wymagań i powinno odpalić się także na nieco starszym sprzęcie. To zresztą koresponduje z zapewnieniami twórców gry jeszcze z 2011 roku, kiedy mówili oni, że „ładna grafika nie będzie wymagać kosmicznych pecetów”. Co do tego, że w produkcji 4A Games zobaczymy imponujące widoki wątpliwości chyba nie ma. Potwierdził to pokazany niedawno klimatyczny fragment rozgrywki, zaprezentowany przez jeden z zagranicznych serwisów.

Metro: Last Light to klimatyczna strzelanka pierwszoosobowa i kontynuacja Metro 2033. Produkcja koncentrująca się na kampanii solowej i pozbawiona trybu multiplayer wyjdzie 17 maja w Europie na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Przypominamy, że tytuł zaliczył drobne opóźnienie po przejściach związanych z upadkiem firmy THQ. Jego nowy wydawca, Deep Silver (oddział koncernu Koch Media), zapewnił jednak, że gra wyjdzie w tym roku i najwyraźniej zamierza dotrzymać słowa.

 1. Metro: Last Light - widzieliśmy rosyjską postapokalipsę