Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 25 sierpnia 2018, 10:43

autor: Maiman

Rusza kolejny darmowy weekend ze Star Citizenem

Star Citizen, kosmiczny symulator od Cloud Imperium Games, do poniedziałku sprawdzicie za darmo. Z okazji kończących się targów gamescom 2018 twórcy pozwalają na bezpłatne przetestowanie wersji alpha 3.2 tytułu.

Stańcie się częścią wszechświata – za darmo. - Rusza kolejny darmowy weekend ze Star Citizenem - wiadomość - 2018-08-27
Stańcie się częścią wszechświata – za darmo.

Obywatelami kosmosu zostaniecie w ten weekend za darmo. Do poniedziałku bez żadnych opłat ogracie Star Citizena, czyli wielki, ambitny i po 6 latach ciągłych prac wciąż znajdujący się w fazie alpha symulator kosmosu. Wystarczy, że wykonacie poniższe kroki:

  • wejdziecie na tę oficjalną stronę;
  • zalogujecie lub zarejestrujecie się do gry;
  • wpiszecie kod GETINTOTHEVERSE;
  • pobierzecie grę.

W zamian otrzymacie tymczasowy, ale nieograniczony dostęp do wersji alpha 3.2 tytułu. Wydana pod koniec czerwca łatka wprowadziła do produkcji m.in. możliwość tworzenia drużyn i przemieszczania się po galaktyce ze swoją ekipą, system górnictwa (pozwalający na wydobywanie surowców z 3 znajdujących się w grze księżyców) oraz garść nowych statków kosmicznych.

Darmowy weekend – nie pierwszy w przypadku tego tytułu – to dobra okazja, żeby przekonać się, o co cały szum otaczający Star Citizena. Gra jest w końcu ewenementem na skalę światową. Powstała jako inicjatywa Chrisa Robertsa, miała być początkowo duchowym następcą kultowej serii Wing Commander. Jeszcze w 2012 roku, by sfinansować jej produkcję, na Kickstarterze zebrano 2,1 miliona dolarów, a na stronie produkcji 4,1 miliona. Dwa lata później było to już 41 milionów. Obecnie kwota ta wynosi prawie 193 miliony dolarów (dla porównania – budżet GTA V to ok. 265 milionów dolarów), a gra wciąż nie opuściła alphy. Wsparły ją ponad dwa miliony osób (które od jakiegoś czasu mają trudności z otrzymaniem zwrotu wpłaconych pieniędzy). Obecnie tytuł najłatwiej nazwać po prostu totalnym symulatorem kosmosu – z każdą możliwą aferą otaczającą tak duże przedsięwzięcie na koncie. Warto zatem sprawdzić, jak sobie radzi.

Premiera Star Citizena na PC nastąpi… kiedyś.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.