Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2014, 13:23

autor: Orbech

Rust zarobił już 40% kwoty, którą Garry’s Mod zarobił w ciągu 9 lat

Twórca studia Facepunch - Garry Newman, poinformował, że jego najnowsza gra Rust w systemie Steam Early Access zarobiła już 40% kwoty jaką popularny, oparty na silniku Source Garry’s Mod osiągnął w ciągu 9 lat swojego istnienia.

Rust to kolejny dowód na to, że usługa Steam Early Access sprawdza się wyśmienicie. - Rust zarobił już 40% kwoty, którą Garry’s Mod zarobił w ciągu 9 lat - wiadomość - 2014-01-20
Rust to kolejny dowód na to, że usługa Steam Early Access sprawdza się wyśmienicie.

Rust, czyli pierwszoosobowy, sanboksowy survival, którego stworzenie zainspirowane było takimi tytułami jak S.T.A.L.K.E.R czy DayZ zarabia bardzo dobrze w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. Poinformował o tym Garry Newman w wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry. Rust zadebiutował 11 grudnia 2013 roku w Steam Early Access i jak oznajmił założyciel studia Facepunch, w ciągu pierwszego miesiąca od swojej premiery zarobił już 40% kwoty, którą studio zdołało zarobić w ciągu 9-ciu lat na swoim najbardziej znanym dziele - Garry’s Mod. To nie pierwszy sukces Rust. Na początku stycznia poinformowaliśmy, że sprzedaż wersji alfa gry osiągnęła pułap 150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w zaledwie dwa tygodnie od premiery na platformie Steam. Niedawno donieśliśmy również o sukcesie DayZ w tej usłudze, a Rust to już kolejna gra, która świeci triumfy w Steam Early Access.

Najnowsza gra studia Facepunch to kolejny przykład jak szybko rozwija się dystrybucja cyfrowa. Wygląda na to, że usługi takie jak Steam Early Access będą miały coraz większy wpływ na kształtowanie podejścia twórców do gier. Pokazuje to również ciekawy fakt, że większość graczy nie zniechęca się błędami i niedoróbkami w wersjach alfa, i są gotowi na zapłacenie za nieukończoną grę. Czy to dobrze, czy źle? Czas pokaże.

Rust to pierwszoosobowy, sandboksowy survival, w którym głównym zadaniem graczy jest przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Gracze są rzuceni w otwarty świat, w którym wszystko jest przeciwko nim. Gracz musi stawić czoło drapieżnikom, zombie i innym graczom. Na przetrwanie wpływają również takie elementy jak jedzenie i picie, a także niska temperatura. Inspiracją dla stworzenia gry były takie produkcje jak DayZ, Minecraft i seria S.T.A.L.K.E.R. Premiera pełnej wersji gry w tym roku.

  1. Rust w Steam Early Access
  2. Oficjalna strona GamesIndustry