Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2021, 10:21

autor: Adrian Werner

Rust otrzyma drony i tryb dla nowicjuszy

Jeden z deweloperów gry Rust zdradził, że za kilka dni produkcja otrzyma aktualizację, która wprowadzi drony dostawcze oraz tryb softcore, zaprojektowany z myślą o mniej doświadczonych graczach.

Alistair McFarlane ze studia Facepunch podzielił się nowościami, jakie znajdą się w najbliższej aktualizacji do gry Rust. Patch zapowiada się ambitnie i wprowadzi istotne zmiany w rozgrywce.

Premierę aktualizacji zaplanowano na 4 lutego. Pierwszą nowością będzie dodanie do gry dronów dostawczych. W bezpiecznych strefach skorzystamy z terminali, za pomocą których zamówimy gotowe przedmioty do dostarczenia drogą powietrzną. Gracze nie będą mogli sami tworzyć takich urządzeń.

Jak to będzie wyglądało w akcji, możecie zobaczyć na krótkim filmiku udostępnionym przez dewelopera. Alistair McFarlane podkreśla jednak, że wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianom.

Drugą nowością oferowaną przez ten patch jest tzw. tryb softcore, którym będziemy bawili się na odrębnych serwerach. To eksperymentalny wariant rozgrywki, zaprojektowany z myślą o osobach, które dopiero zaczynają przygodę z Rust lub też nie mają czasu na regularną zabawę w ten tytuł.

W trybie softcore drużyny będą ograniczone do maksymalnie czterech osób. Gracze będą mogli spawnować się w obozie bandytów, czyli miejscu, gdzie możemy robić zakupy u handlarzy. Ponadto śmierć nie pozbawi nas wszystkich przedmiotów. Część ekwipunku będzie na nas czekała w bezpiecznej strefie.

Rust przeżywa obecnie złoty okres. W ciągu kilku ostatnich tygodni gra wielokrotnie ustanawiała nowe rekordy aktywności na Steamie. Do tego święci triumfy w serwisie Twitch. To głównie zasługa założonego pod koniec grudnia serwera, na którym bawi się wielu bardzo popularnych streamerów. Transmisje zachęcają wielu nowych graczy do sprawdzenia tej gry, więc dodanie bardziej przyjaznego żółtodziobom trybu softcore wydaje się dobrym pomysłem.

  1. Gra Rust w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Rust