Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2016, 23:49

autor: Patryk Batko

Rozpoczęto otwarte beta-testy gry Steep

Możecie już wziąć udział w otwartych beta-testach gry Steep, czyli symulatora zimowych sportów ekstermalnych. Beta potrwa do 21 listopada i dostępna jest na PC, PS4 i XONE.

Steep to jeden z niewielu symulatorów zimowych sportów ekstremalnych, cieszy nas zatem możliwość wypróbowania gry przed premierą. Deweloper Ubisoft pozostaje transparentny, przeprowadzając otwarte beta-testy dwa tygodnie przed premierą. Zagrać za darmo można od dzisiaj do najbliższego poniedziałku (18-21 listopada). Testy odbywają się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Premiera już 2 grudnia.

Dzisiaj w sklepach nie ma wielu gier o sportach ekstremalnych, Steep zatem jest niemal pozbawiony konkurencji. - Rozpoczęto otwarte beta-testy gry Steep - wiadomość - 2016-11-21
Dzisiaj w sklepach nie ma wielu gier o sportach ekstremalnych, Steep zatem jest niemal pozbawiony konkurencji.

W Steep rozgrywka toczy się na zboczach Alp i gracz jako entuzjasta sportów ekstremalnych weźmie udział w wielu konkurencjach na czas i o uzyskanie jak największej liczby punktów. Dostępne są wyzwania, w których użyjemy nart, paralotni, wingsuitu oraz deski snowboardowej. Gra stale porównuje nasze wyniki ze znajomymi i pozwala ścigać się w trybach wieloosobowych. W premierowym wydaniu będziemy mogli modyfikować wygląd naszej postaci i brać udział w zawodach organizowanych przez innych graczy.

W otwartych testach dostępne są trzy z siedmiu sektorów mapy oraz dziewięć fabularnych wyzwań. Ukończenie wszystkich misji odblokuje specjalne wyposażenie, które zostanie przeniesione do pełnej wersji po zakupieniu gry.

Pozytywne opinie dla otwartej bety na platformie Steam na ten moment stanowią 68% wszystkich komentarzy. Problemy, na jakie wskazują gracze, to brak możliwości uruchomienia Steep na niektórych sprzętach pomimo spełnionych wymagań minimalnych oraz fizyka, która czasami działa niepoprawnie co skutkuje dziwnym odbijaniem się postaci gracza od podłoża. Niekiedy kamera źle wyświetla naszą pozycję, występują także błędy powiązane z niektórymi dyscyplinami. Pozostaje mieć nadzieję, że problemy te zostaną naprawione do czasu premiery.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: i5-2400s
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 560Ti lub Radeon R7 260X
  • Miejsce na dysku: 19 GB

Pisaliśmy już o zawartości zapowiedzianych DLC, które dostępne będą poprzez przepustkę sezonową dołączaną do wydania w wersji Gold Edition. Steep zadebiutuje już 2 grudnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.