Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2014, 11:54

autor: luckie

RollerCoaster Tycoon 4 w drodze? Atari nakręca atmosferę

Firma Atari zasugerowała, że prawdopodobnie wkrótce doczekamy się zapowiedzi gry RollerCoaster Tycoon 4. Na możliwą kontynuację słynnego cyklu strategii ekonomicznych wskazuje umieszczony przez wydawcę na Twitterze i Facebooku wpis oraz towarzyszący mu GIF.

Atari zaprasza do szalonej jazdy - RollerCoaster Tycoon 4 w drodze? Atari nakręca atmosferę - wiadomość - 2014-03-13
Atari zaprasza do szalonej jazdy

Firma Atari opublikowała na Twitterze interesujący wpis o treści: „Szalona przejażdżka czeka!”. Towarzyszy mu GIF z kolejką górską oraz hashtag #RCT4M. Tę samą informację można znaleźć na Facebooku Atari. Wygląda na to, że wydawca RollerCoaster Tycoon szykuje kolejną odsłonę tego pamiętnego cyklu strategii ekonomicznych. Pytanie tylko, co oznacza M w #RCT4M. Czyżby RollerCoaster Tycoon 4 miał trafić wyłącznie na urządzenia mobilne? A może literka kryje w sobie podtytuł nowej gry? Na odpowiedzi będziemy musieli poczekać do oficjalnej zapowiedzi tytułu, która powinna pojawić się wkrótce.

Cykl RollerCoaster Tycoon ma długą historię i na trwale wyrobione miejsce w branży gier. „Trójka” ukazała się na PC niemal 10 lat temu, w listopadzie 2004 roku. Nie tak dawno, bo w październiku 2012 roku, RollerCoaster Tycoon 3 doczekał się wydania na konsolę Nintendo 3DS, pod tytułem RollerCoaster Tycoon 3D. W międzyczasie gra otrzymała dwa rozszerzenia: RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! oraz RollerCoaster Tycoon 3: Wild!.

By jednak powspominać początki serii, musimy się cofnąć pamięcią do końcówki lat 90-tych. To wtedy, w 1999 roku ukazał się pierwszy RollerCoaster Tycoon Chrisa Sawyera. Było to jeszcze zanim firma Hasbro Interactive przeszła w ręce francuskiego Infogrames Entertainment (znane obecnie jako Atari SA). Produkcja pozwalała wejść w buty dyrektora wesołego miasteczka, stawiając przed nami zadanie umiejętnego zarządzania placówką. Konieczne było dbanie o ekonomię, zadowolenie klientów i stopniowy rozwój lunaparku. Tytuł zyskał sympatię wielu graczy i z czasem doczekał się kontynuacji, wzbogaconej później o dwa dodatki.

RollerCoaster Tycoon 4 w drodze? Atari nakręca atmosferę - ilustracja #3W ubiegłym roku informowaliśmy o ogłoszeniu upadłości przez Atari Inc. oraz właściciela spółki, Atari SA, co umożliwiło zainteresowanym stronom jej wykup. Słyszeliśmy też, że w celu podreperowania sytuacji firma miała wystawić na sprzedaż swoje największe marki, w tym RollerCoaster Tycoon, Test Drive oraz Total Annihilation. Od tamtej pory nie mieliśmy jednak żadnych informacji co do przebiegu transakcji, więc najwyraźniej serie te pozostały w rękach Atari.

  1. RollerCoaster Tycoon 3 - recenzja gry
  2. Oficjalna strona serii RollerCoaster Tycoon