Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2014, 10:59

autor: Orbech

Zapowiedziano Angry Birds Epic

Fińskie studio Rovio zapowiedziało Angry Birds Epic. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że nowa gra o wściekłych ptakach ma być RPG-iem z turową walką. Tytuł zadebiutuje w tym tygodniu w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, a jeszcze w tym roku ukaże się pełna wersja gry na iOS, Androidzie i Windows Phone 8 na całym świecie.

Angry Birds jako RPG z walką turową w klimacie średniowiecza… ciekawe co z tego wyjdzie? - Zapowiedziano Angry Birds Epic - wiadomość - 2014-03-13
Angry Birds jako RPG z walką turową w klimacie średniowiecza… ciekawe co z tego wyjdzie?

Zgodnie z zapowiedzią, która pojawiła się na łamach naszego serwisu kilka dni temu – nadchodzi nowa odsłona serii Angry Birds. Z informacji podanych przez serwis Kotaku wynika, że gra Angry Birds Epic będzie turowym RPG w średniowiecznym stylu z własną fabułą i rozwiniętym systemem craftingu, który pozwoli tworzyć i ulepszać różne przedmioty, takie jak mikstury, bronie oraz zbroje. Angry Birds Epic będzie zawierać sklep z mikropłatnościami, a więc wytwarzanie przedmiotów będzie można znacząco przyśpieszyć za pomocą realnych pieniędzy. Na razie nie znamy więcej szczegółów na temat rozgrywki, ale bez wątpienia nowa odsłona cyklu wściekłych ptaków pokaże coś, czego jeszcze w serii nie było.

Testowa wersja Angry Birds Epic pojawi się jeszcze w tym tygodniu na iTunes w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Przez cały czas trwania wstępnej premiery (tzw. „soft-launch”), deweloperzy ze studia Rovio będą mogli poprawiać i ulepszać grę, korzystając z pomocy graczy wymienionych państw, którzy będą testować tytuł. Finalna wersja produktu, dostępna na całym świecie, pojawi się jeszcze w tym roku. Gra ukaże się na iOS, Androidzie i Windows Phone 8. Bardzo ciekawe, co wyjdzie studiu Rovio z tego eksperymentu.

Przypominamy, że w lutym ogłoszono prace nad Angry Birds Stella, czyli grą, która również ma wprowadzić do serii sporo nowości. Wygląda na to, że studio Rovio eksperymentuje z marką na całego. Były już logiczno-zręcznościowe, wyścigi (Angry Birds Go), teraz RPG – co będzie następne? FPS?

Rovio Entertainment jest fińskim producentem i wydawcą gier, specjalizującym się w tworzeniu tytułów na urządzenia mobline. Ich najpopularniejszą marką jest właśnie seria Angry Birds, która osiągnęła astronomiczną liczbę 2 miliardów pobrań. Nie dziwi więc ciągła chęć firmy do rozwijania cyklu i wydawania nowych gier o wściekłych ptakach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.