Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2014, 16:06

autor: Orbech

Zapowiedziano Angry Birds Stella

Fińskie studio Rovio na swoim oficjalnym twitterze zapowiedziało Angry Birds Stella, czyli nową odsłonę popularnego cyklu gier mobilnych. Gra opowiadać będzie o przygodach różowego ptaka, tytułowej Stelli i jej grupy przyjaciół.

Fabuła gry bazować będzie na tytułowej postaci Stelli, która pojawiła się już w wyścigowej grze Angry Birds Go. - Zapowiedziano Angry Birds Stella - wiadomość - 2014-02-13
Fabuła gry bazować będzie na tytułowej postaci Stelli, która pojawiła się już w wyścigowej grze Angry Birds Go.

Studio Rovio ogłosiło na swoim oficjalnym twitterze, że w produkcji jest nowa gra z cyklu Angry Birds. Nadchodząca odsłona serii będzie zatytułowana Angry Birds Stella i opowie historię różowej Stelli i jej grupy przyjaciół. Firma Rovio zaznaczyła, że Angry Birds Stella ma „otworzyć drzwi do nowej części uniwersum, której gracze jeszcze nie widzieli”. Według zapowiedzi, gra ma dostarczyć dużo zabawy i przygód, ponieważ Stella i jej przyjaciele będą musieli poradzić sobie z wieloma problemami, by ochronić swoją przyjaźń oraz miejsce, w którym żyją.

Wygląda na to, że deweloperzy w końcu docenili płeć piękną, ponieważ w grze wcielimy się w postać żeńską. Stella opisana jest jako „energiczna i zadziorna”. Bohaterka ma być silną i pewną siebie postacią z własnymi przekonaniami, co sprawi, że gra będzie ciekawsza i odrobinę bardziej realistyczna.

Fińska firma Rovio zapowiedziała, że Angry Birds Stella ukaże się jesienią tego roku. Poza grą o przygodach Stelli możemy spodziewać się, że nowa odsłona cyklu wściekłych ptaków firmować będzie także książki, filmy animowane, zabawki i inne produkty, które mogą być prawdziwą gratką dla fanów serii.

Zapowiedziano Angry Birds Stella - ilustracja #2

Marka Angry Birds zadebiutowała w 2009 roku i do tej pory ukazało się już kilka części przygód wściekłych ptaków. Rozgrywka opiera się na bardzo prostych założeniach. Gracz wciela się w tytułowe wściekłe ptaki, a jego zadanie polega na strzelaniu do świnek chowających się w różnych budowlach. Cykl Angry Birds pozostaje jedną z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. Do tej pory pory gry z serii pobrano ponad 2 miliardy razy, a każdego miesiąca tytuły studia Rovio zabawiają 200 miliony graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Stella

Angry Birds Stella