Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2014, 13:39

autor: Góral

7FRAMED nową grą współtwórcy Assassin's Creed II i Thiefa

Twórcy ze studia VIE Games rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na swój pierwszy projekt o tytule 7FRAMED. Będzie to niecodzienna gra akcji podzielona na siedem epizodów, w której pokierujemy losami zwykłych ludzi wplątanych w rozmaite zbrodnie. Co ciekawe, deweloper posiada własne, duże studio motion capture oraz autorską technologię skanowania twarzy, co ma zapewnić doskonałe wrażenia wizualne.

W serwisie Kickstarter rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na kolejny, bardzo ciekawy projekt. 7FRAMED to nowa produkcja Dave’a Massicotte’a – byłego pracownika firm Ubisoft oraz Eidos Montreal, współtwórcy takich hitów jak Assassin's Creed II i Thief. Tytuł wyróżnia się nie tylko podejściem do przedstawienia historii, która opowie o losach siedmiu osób wplątanych w różne przestępstwa, lecz także wykorzystaną technologią. Twórcy ze studia VIE Games posiadają bowiem własne studio motion capture (największy tego typu obiekt w Kanadzie, z 72 kamerami) oraz autorski system skanowania twarzy, dzięki czemu wirtualne postacie wyrażą swoje emocje. Deweloper potrzebuje przynajmniej 300 tys. dolarów kanadyjskich, by zatrudnić odpowiednią ilość wykwalifikowanych pracowników. Akcja zakończy się 17 marca.

7FRAMED pozwoli nam pokierować losami siedmiu zwykłych ludzi, których życie zostało niemalże przejęte przez tajemniczą organizację. Z pozoru zwykli obywatele zostali bowiem wplątani w przestępstwa, których nie popełnili i teraz stają przed wyborem – albo się poddać, albo walczyć o swoje. Tytuł zostanie podzielony na siedem epizodów, których akcja rozegra się w niedalekiej przyszłości, a nasze poczynania w jednym odcinku odbiją się w pewien sposób na kolejnych epizodach.

Rozgrywka w grze opierać ma się na kilku elementach. Z jednej strony będziemy mieć do czynienia ze strzelanką FPP, z drugiej konieczne będzie rozwiązywanie łamigłówek, ukrywanie się przed wrogami oraz powtarzanie znanych misji w skórze innej postaci. Twórcy z VIE Games planują stworzyć tytuł klasy AAA (łatka przypinana najlepszym, wysokobudżetowym produkcjom), który będzie posiadał wysokiej jakości oprawę graficzną, uzyskaną niewielkim nakładem (stąd stosunkowo niska kwota wymagana do ukończenia prac nad grą) dzięki wykorzystaniu własnych, nowatorskich technologii.

Tytuł planowany jest na komputery osobiste i jeżeli zbiórka pieniędzy zakończy się sukcesem, to pierwszy odcinek 7FRAMED ujrzymy w połowie 2015 roku.

W 7FRAMED zostaniemy wrobieni w przestępstwo, którego nie popełniliśmy. - 7FRAMED nową grą współtwórcy Assassin's Creed II i Thiefa - wiadomość - 2014-02-13
W 7FRAMED zostaniemy wrobieni w przestępstwo, którego nie popełniliśmy.
7FRAMED nową grą współtwórcy Assassin's Creed II i Thiefa - ilustracja #2
7FRAMED nową grą współtwórcy Assassin's Creed II i Thiefa - ilustracja #3
7FRAMED nową grą współtwórcy Assassin's Creed II i Thiefa - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.