Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2010, 15:59

Rockstar Games rezygnuje z udziału w targach E3

Redakcja serwisu VG247.com poinformowała, że studio Rockstar Games nie weźmie udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie targach E3. Przedstawiciele producenta oświadczyli w oficjalnie wystosowanym komentarzu, że planowane od pewnego czasu pokazy kilku głośnych gier – w tym L.A. Noire oraz Max Payne 3 – zostaną zorganizowane poza targami, w nieco późniejszym terminie.

Redakcja serwisu VG247.com poinformowała, że studio Rockstar Games nie weźmie udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie targach E3. Przedstawiciele producenta oświadczyli w oficjalnie wystosowanym komentarzu, że planowane od pewnego czasu pokazy kilku głośnych gier – w tym L.A. Noire oraz Max Payne 3 – zostaną zorganizowane poza targami, w nieco późniejszym terminie. Targi E3 potrwają od 15 do 17 czerwca.

W komentarzu przedstawiciele Rockstar Games nie odnieśli się jednak do informacji brytyjskiego dziennikarza Cory‘ego Buckeridge’a, który ogłosił dziś rano za pośrednictwem Twittera, że firma zadecydowała o rezygnacji z ujawnienia na E3 nowego tytułu. Nie sprecyzował on jednak, czy chodzi tu konkretnie o piątą odsłonę serii GTA, będącą od pewnego czasu bohaterką plotek i spekulacji, czy też o jakiś zupełnie inny tytuł (np. Agent).

Jedną z ostatnich plotek związanych z GTA V przedstawiliśmy Wam przed kilkoma godzinami. W zamieszczonej przez nas wiadomości mogliście przeczytać, że gra – widniejąca w dokumencie pod tytułem Grand Theft Auto V: Vice – będzie jednym z tytułów, które w trakcie swojego pokazu zaprezentuje zgromadzonym widzom wydawca Take Two.

Nie byłby to oczywiście pierwszy przypadek tego typu – w poprzednich latach takowe sytuacje zdarzały się dosyć często, a w ekstremalnych przypadkach najważniejsze z tytułów prezentowano w trakcie wielkich konferencji koncernów Sony i Microsoft. Dotyczyło to szczególnie tych gier, które miały trafić wyłącznie na jedną platformę (np. Xboksa 360 lub PlayStation 3).

Opisany powyżej rozwój wypadków jest bardzo prawdopodobny zarówno jeśli chodzi o GTA V, jak i Agenta, czyli innowacyjnej, szpiegowskiej gry akcji, o której ciągle nie wiemy zbyt wiele. Liczymy na to, że w kolejnych dniach sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej