Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2010, 15:59

autor: Jiker

Rockstar Games rezygnuje z udziału w targach E3

Redakcja serwisu VG247.com poinformowała, że studio Rockstar Games nie weźmie udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie targach E3. Przedstawiciele producenta oświadczyli w oficjalnie wystosowanym komentarzu, że planowane od pewnego czasu pokazy kilku głośnych gier – w tym L.A. Noire oraz Max Payne 3 – zostaną zorganizowane poza targami, w nieco późniejszym terminie.

Redakcja serwisu VG247.com poinformowała, że studio Rockstar Games nie weźmie udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie targach E3. Przedstawiciele producenta oświadczyli w oficjalnie wystosowanym komentarzu, że planowane od pewnego czasu pokazy kilku głośnych gier – w tym L.A. Noire oraz Max Payne 3 – zostaną zorganizowane poza targami, w nieco późniejszym terminie. Targi E3 potrwają od 15 do 17 czerwca.

W komentarzu przedstawiciele Rockstar Games nie odnieśli się jednak do informacji brytyjskiego dziennikarza Cory‘ego Buckeridge’a, który ogłosił dziś rano za pośrednictwem Twittera, że firma zadecydowała o rezygnacji z ujawnienia na E3 nowego tytułu. Nie sprecyzował on jednak, czy chodzi tu konkretnie o piątą odsłonę serii GTA, będącą od pewnego czasu bohaterką plotek i spekulacji, czy też o jakiś zupełnie inny tytuł (np. Agent).

Jedną z ostatnich plotek związanych z GTA V przedstawiliśmy Wam przed kilkoma godzinami. W zamieszczonej przez nas wiadomości mogliście przeczytać, że gra – widniejąca w dokumencie pod tytułem Grand Theft Auto V: Vice – będzie jednym z tytułów, które w trakcie swojego pokazu zaprezentuje zgromadzonym widzom wydawca Take Two.

Nie byłby to oczywiście pierwszy przypadek tego typu – w poprzednich latach takowe sytuacje zdarzały się dosyć często, a w ekstremalnych przypadkach najważniejsze z tytułów prezentowano w trakcie wielkich konferencji koncernów Sony i Microsoft. Dotyczyło to szczególnie tych gier, które miały trafić wyłącznie na jedną platformę (np. Xboksa 360 lub PlayStation 3).

Opisany powyżej rozwój wypadków jest bardzo prawdopodobny zarówno jeśli chodzi o GTA V, jak i Agenta, czyli innowacyjnej, szpiegowskiej gry akcji, o której ciągle nie wiemy zbyt wiele. Liczymy na to, że w kolejnych dniach sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona.