Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 13:02

autor: Sarge

Risen 3: Władcy tytanów - światowa premiera gry twórców Gothica

W Stanach Zjednoczonych debiutuje dzisiaj gra Risen 3: Władcy tytanów, która za trzy dni będzie miała swoją europejską premierę. Z uwagi na piątkowe święto, w Polsce produkcję studia Piranha Bytes będzie można nabyć w wielu sklepach już 14 sierpnia.

Dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje gra Risen 3: Władcy tytanów (na świecie znana pod tytułem Risen 3: Titan Lords), czyli kolejna odsłona znanej serii cRPG od niemieckiego studia Piranha Bytes (twórcy serii Gothic). Europejska premiera przypada na 15 sierpnia. W Polsce jest to akurat Święto Wojska Polskiego i Najświętszej Maryi Panny, czyli dzień wolny od pracy. W związku z tym w wielu rodzimych sklepach gra będzie sprzedawana od 14 sierpnia. Warto śledzić oferty poszczególnych sieci, aby być na bieżąco z dostępnością tej długo oczekiwanej produkcji. Najciekawsze oferty tradycyjnie znajdziecie w naszej porównywarce cenowej.

Risen 3: Władcy tytanów ukaże się w naszym kraju za sprawą firmy Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na PC oraz po angielsku na PlayStation 3 i Xboksie 360. Dla porównania, Risen 2: Mroczne wody można u nas kupić w edycji z rodzimym dubbingiem na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Dystrybutor zastrzega, że decyzja o takim podejściu do lokalizacji jest wyłącznie winą światowego wydawcy.

Recenzja gry i materiały wideo

W oczekiwaniu na polską premierę warto przeczytać naszą obszerną recenzję i obejrzeć materiał wideo serwisu tvgry.pl. Wygląda na to, że deweloper nie zawiódł i dostarczył bardzo dobry produkt. Sporo na temat gry można dowiedzieć się również z filmu twórców, w którym deweloper zwraca uwagę na wiele aspektów rozgrywki, będących prawdziwym powrotem do korzeni dla fanów serii Gothic i pierwszej części Risena.

Risen 3: Władcy tytanów kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzednich częściach cyklu. Po raz kolejny będziemy musieli zmierzyć się z potężnymi Tytanami, choć tym razem zrobimy to w skórze nowego, jak zwykle bezimiennego bohatera. Jego dusza już na początku zabawy zostanie pożarta przez Lorda Cieni, dzięki czemu sami będziemy mogli zdecydować, czy w trakcie zabawy zwiększyć jego człowieczeństwo, czy skierować go na demoniczną ścieżkę.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.