Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 20:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rise of Incarnates nową bijatyką free-to-play od twórców Tekkena i Soulcalibur

Firma Namco Bandai ujawniła nowy projekt o nazwie Rise of Incarnates. Będzie to bijatyka free-to-play od twórców serii Tekken i Soulcalibur. W grze wcielimy się w Incarnates – ludzi potrafiących kontrolować mityczne moce. Tytuł ukaże się w drugiej połowie bieżącego roku na komputerach osobistych.

Rise of Incarnates nową bijatyka free-to-play od twórców Tekkena i Soulcalibur - ilustracja #1

Firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną grę, będącą jednocześnie pierwszą odsłoną zupełnie nowej marki. Rise of Incarnates tworzone jest przez twórców serii Tekken oraz Soulcalibur i podobnie jak one będzie reprezentować gatunek bijatyk. Produkcja zaoferuje efektowne walki dwóch na dwóch, toczone w zrujnowanych miastach. Twórcy obiecują gameplay wymagający sporego refleksu, a także nieco strategicznego podejścia, gdyż starcia rozgrywać mają się na obszernych planszach. Co ciekawe, tytuł ukaże się w drugiej połowie bieżącego roku tylko na komputerach osobistych i oparty będzie na modelu biznesowym free-to-play. Wydawca jednak nie po raz pierwszy stawia na taki system, gdyż na rynku od blisko roku znajduje się chociażby gra Tekken Revolution na konsolę PlayStation 3.

Rise of Incarnates w skrócie:
  • Nowa bijatyka od twórców gier Tekken i Soulcalibur wykorzystująca model biznesowy free-to-play
  • Gracz wcieli się w postacie władające mitycznymi mocami
  • Walki 2 vs. 2 odbywać będą się na dużych arenach, po których możliwe ma być bieganie, skakanie i latanie
  • Premiera na komputerach PC odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku

Przy okazji zapowiedzi Rise of Incarnates opublikowano także pierwszy zwiastun, prezentujący wybrane postacie i fragmenty rozgrywki. Warto od razu wspomnieć kim tak naprawdę będą bohaterowie występujący w nowej bijatyce. Deweloper określa ich mianem Incarnates – ludzi potrafiących kontrolować mityczne moce. Zwykli śmiertelnicy lękają się tych nadludzi, a władze chcą wykorzystać ich zdolności do własnych celów. Jednak pewnego dnia tajemniczy głos informuje wojowników, że jedynym sposobem na uniknięcie zagłady jest unicestwienie „Władcy epoki”, rozpoczynając w ten sposób walkę o dominację wśród Incarnates, która zadecyduje o losach świata. Podczas zabawy wykorzystamy ich unikalne umiejętności i moce, biegając, skacząc i latając po udostępnionych arenach.

„Rise of Incarnates to kolejny wielki krok firmy Namco Bandai w segmencie gier free-to-play. Produkcja została stworzona od podstaw i posiada niezbędne atrybuty do wykreowania bogatego i dynamicznego środowiska, z którego fani na pewno będą się cieszyć” – stwierdził In Joon Hwang, szef działu Digital Games w Namco Bandai Games America.

Czy tak będzie faktycznie przekonamy się niebawem, a tymczasem zachęcam do zajrzenia na oficjalną stronę produkcji, na której znajdziecie więcej informacji, opis postaci, a także przeczytacie krótki komiks.