Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2016, 15:52

autor: luckie

Riot Games ponoć sprzedaje prawa do streamingu rozgrywek e-sportowych w League of Legends

Według nieoficjalnych doniesień twórcy League of Legends są w trakcie sprzedaży praw do transmisji rozgrywek e-sportowych w League of Legends w ręce Major League Baseball Advanced Media. Zamiast na Twitchu mecze oglądalibyśmy w specjalnej aplikacji.

W sieci zawrzało od pogłosek, jakoby studio Riot Games finalizowało właśnie sprzedaż praw do transmisji rozgrywek e-sportowych w League of Legends. Według informacji przekazanych przez serwis internetowy LA Times, miałyby one przejść na co najmniej dwa lata w ręce Major League Baseball Advanced Media, dużej spółki mediowej, obsługującej amerykańską ligę baseballową oraz zapewniającej infrastrukturę m.in. dla HBO i Sony. Producent najpopularniejszej w historii produkcji typu MOBA zarobiłby w ten sposób 200 milionów dolarów.

Każdego miesiąca w LoL-a gra ponad 100 milionów graczy. - Riot Games sprzedaje prawa do streamingu rozgrywek e-sportowych w League of Legends – plotka - wiadomość - 2016-11-23
Każdego miesiąca w LoL-a gra ponad 100 milionów graczy.

Do tej pory turnieje e-sportowe w League of Legends można było śledzić na żywo w serwisach Twitch i YouTube, a także na oficjalnej stronie Riot Games. Gdyby powyższe doniesienia okazały się prawdziwe, mecze oglądalibyśmy gdzie indziej, prawdopodobnie w specjalnie stworzonej w tym celu aplikacji mobilnej z wbudowaną usługą transmisji obrazu w wysokiej jakości oraz filmami na życzenie – jak spekuluje YouTuber Richard Lewis. Plusem jest to, że zmiana ta może przełożyć się na bardziej profesjonalne podejście do tematu oraz lepszą promocję mistrzostw. Z drugiej strony część fanów League of Legends obawia się związanych z tym płatności – niewykluczone, że Riot Games wprowadzi system subskrypcji, dający dostęp do ekskluzywnej zawartości video oraz bonusów w grze.

Póki co ani Riot Games, ani MLBAM, ani nawet Twitch czy YouTube nie skomentowały tych doniesień. Dlatego warto poczekać na oficjalną informację, zanim zaczniemy się zbytnio przejmować potencjalnymi zagrożeniami lub rozpływać nad korzyściami domniemanej transakcji.

  1. Oficjalna strona internetowa League of Legends