Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2018, 13:28

Return of the Obra Dinn - gra autora Papers, Please ukaże się jesienią

Autor Papers, Please - czyli Lucas Pope - wypuścił nowy zwiastun swojego kolejnego projektu, czyli przygodówki Return of the Obra Dinn. Ogłosił również, że gra ukaże się jesienią tego roku.

Gra ukaże się jesienią. - Return of the Obra Dinn  - gra autora Papers, Please ukaże się jesienią - wiadomość - 2018-09-17
Gra ukaże się jesienią.
RETURN OF THE OBRA DINN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Lucas Pope
  2. Wydawca: Lucas Pope
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: jesień 2018 r.

Długo już czekamy na Return of the Obra Dinn, czyli nową grę autorstwa Lucasa Pope’a, znanego m.in z Papers, Please i The Republia Times. Projekt został bowiem ujawniony jeszcze w 2014 roku. Wydaje się jednak, że prace wreszcie zmierzają ku końcowi.

Autor poinformował właśnie, że Return of the Obra Dinn ukaże się jesienią tego roku, wyłącznie na PC. Termin ten ogłoszono za pomocą nowego zwiastuna. Filmik jest krótki, ale daje dobrą okazję obejrzenia, jak prezentuje się w akcji bardzo nietypowy styl graficzny tej produkcji.

Fabuła przeniesie nas do 1807 roku, kiedy to do portu w brytyjskim mieście Falmouth przybija tytułowy okręt Obra Dinn. Jednostka pięć lat wcześniej rozpoczęła wyprawę do Przylądku Dobrej Nadziei. Wkrótce po wyruszeniu słuch o statku zaginął, dlatego jego powrót okazał się wielkim zaskoczeniem. Co gorsza, na pokładzie nie znaleziono nikogo żywego, więc nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się podczas rejsu.

Gracz wcieli się w śledczego zajmującego się sprawami ubezpieczeń dla Kompanii Wschodnioindyjskiej. Otrzymuje on zadanie odkrycia, co dokładnie stało się na Obra Dinn. Gra będzie przygodówką, w której zajmiemy się głównie prowadzeniem dochodzenia, eksplorując okręt i badając pozostawione ślady oraz dokumenty. Otrzymamy również dostęp do kompasu, który pozwoli nam obejrzeć ostatnie chwile życia każdego członka załogi.

Wszystko to ukazane zostanie w mocno nietypowej oprawie graficznej. Jest ona w pełni trójwymiarowa, ale opracowano ją tak, aby przypominała stylistyką mało szczegółowe ilustracje z XIX-wiecznej prasy.

  1. Oficjalna strona gry