Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2018, 12:14

autor: Adrian Werner

Powstaje Democracy 4. Gra podejmie współczesne tematy, np. fake newsy

Studio Positech ogłosiło, że pracuje nad Democracy 4. Kolejna odsłona cyklu strategii o zarządzaniu państwem podejmie współczesne problemy, takie jak fake newsy, a podstawowa wersja gry zawierać ma także ulepszenia i nowości, które do trzeciej części wprowadzłyi liczne dodatki.

Screen z Democracy 3: Africa. - Powstaje Democracy 4. Gra podejmie współczesne tematy, np. fake newsy - wiadomość - 2018-09-17
Screen z Democracy 3: Africa.
DEMOCRACY 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Positech
  2. Wydawca: Positech
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2019

Studio Positech zapowiedziało Democracy 4, czyli kolejną odsłonę cyklu strategii traktujących o zarządzaniu współczesnym państwem. Gra zmierza na pecety i otrzyma wersje na systemy Windows, Linux oraz OSX. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku i na razie autorzy nie są w stanie podać dokładniejszej daty. Przed debiutem pełnej wersji produkcja najpewniej zostanie udostępniona we wczesnym dostępie.

Prace nad grą rozpoczęły się dopiero niedawno, więc udostępnione informacje są na razie bardzo skromne. Ponownie obejmiemy stery fikcyjnego demokratycznego państwa, a naszym zadaniem będzie sprawowanie rządów tak, aby zaspokoić oczekiwania społeczeństwa i tym samym utrzymać się u władzy.

Na razie jedynym udostępnionym materiałem graficznym z Democracy 4 jest powyższe logo. - Powstaje Democracy 4. Gra podejmie współczesne tematy, np. fake newsy - wiadomość - 2018-09-17
Na razie jedynym udostępnionym materiałem graficznym z Democracy 4 jest powyższe logo.

Trzecia część serii ukazała się w 2013 roku. Od tego czasu świat oraz realia polityczne uległy dużym zmianom i gra będzie to odzwierciedlała. Porzucone zostaną więc dawne zagrożenia, takie jak np. v-chipy, które miały być obowiązkowo instalowane w telewizorach po to, aby blokować określone treści. Zamiast tego rozgrywkę urozmaicą problemy związane m.in. z fake newsami oraz manipulacjami wykorzystującymi serwisy społecznościowe.

Do Democracy 3 ukazały się cztery DLC w postaci Extremism, Social Engineering, Clones & Drones oraz Electioneering, rozbudowujące grę o nowe aspekty. Kwestie podejmowane przez te dodatki pojawią się już w podstawowej wersji Democracy 4, dzięki czemu na starcie otrzymamy znacznie bardziej rozbudowaną produkcję niż „trójka”.

W grze znajdziemy również wszystkie nowości i ulepszenia wprowadzone przez samodzielny dodatek Democracy 3: Africa, takie jak rozbudowane mechanizmy korupcyjne czy ograniczanie wolności prasy. Główny projektant tego rozszerzenia, czyli Jeff Sheen, stoi zresztą również na czele zespołu odpowiedzialnego za Democracy 4.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Democracy 4

Democracy 4