Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2015, 13:06

autor: Góral

Resident Evil: Revelations 2 na PC-tach oficjalnie z trybem co-op

Po premierze gry Resident Evil: Revelations 2 okazało się, że PC-towa wersja produkcji nie wspiera lokalnego trybu co-op. Po licznych skargach fanów, firma Capcom postanowiła odblokować tę opcję, którą obecnie można testować w wersji beta.

PC-towe Resident Evil: Revelations 2 z trybem co-op. - Resident Evil: Revelations 2 na PC-tach oficjalnie z trybem co-op - wiadomość - 2015-03-04
PC-towe Resident Evil: Revelations 2 z trybem co-op.

Firma Capcom popełniła małą gafę w przypadku PC-towej wersji gry Resident Evil: Revelations 2. Przed premierą produkcji na karcie tytułu w sklepie Steam widniała informacja, że projekt wspierać będzie lokalną kooperację. Po debiucie pierwszego epizodu w zeszłym tygodniu okazało się, że była to pomyłka i deweloper nawet nie planował takiej opcji w komputerowej edycji. Z problemem dość szybko uporał się jeden z moderów, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Natomiast wczoraj poinformowano, że ze względu na odzew fanów, postanowiono odblokować lokalnego co-opa.

Obecnie znajduje się on jeszcze w wersji beta. By włączyć ten tryb należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na Resident Evil: Revelations 2 znajdujące się w steamowej bibliotece. Następnie wybieramy „Właściwości – Beta”, w polu „Wprowadź kod dostępu do bety” wklejamy „bhr2qasplitmaster00” i klikamy przycisk „Sprawdź kod”. Nieco wyżej znajduje się rozwijana lista, z której wybieramy „qa_split_master” i to właściwie wszystko. Gra zostanie zaktualizowana, a podczas zabawy w trybie kampanii lub szturmie wystarczy, że drugi gracz wciśnie przycisk start na kontrolerze (tryb współpracy działa poprawnie tylko przy użyciu dwóch padów XInput, np. tych od konsol Xbox 360 / Xbox One).

Oczywiście należy pamiętać, że podczas rozgrywki mogą występować rozmaite problemy, gdyż tryb nie został jeszcze dopracowany w 100%. Mimo wszystko sytuacja jest dość ciekawa, gdyż jak widać zaimplementowanie lokalnego co-opa nie było zbyt wielkim problemem. Dlaczego więc nie zrobiono tego od razu, tylko dopiero na „prośbę” niezadowolonych fanów? Tego nie wiemy, ale ważne, że PC-towcy również mogą się bawić na jednym ekranie.

Przy okazji przypominam, że wczoraj ukazał się drugi epizod produkcji. Trzeci pojawi się w następny wtorek, a czwarty za dwa tygodnie. W Polsce tytuł zadebiutuje w pudełkowej wersji, zawierającej wszystkie epizody, 20 marca na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.