Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2015, 10:54

autor: Góral

Resident Evil: Revelations 2 na PC z modem umożliwiającym zabawę w lokalnym co-opie

Kilka dni temu ukazał się pierwszy odcinek gry Resident Evil: Revelations 2. Okazało się, że PC-towa wersja produkcji nie wspiera lokalnego co-opa. Z pomocą graczom przyszedł jednak moder Sectus, który udostępnił program pozwalający na włączenie tej opcji.

Resident Evil: Revelations 2 – Moira potrafi oślepiać wrogów światłem latarki. - Resident Evil: Revelations 2 na PC z modem umożliwiającym zabawę w lokalnym co-opie - wiadomość - 2015-03-01
Resident Evil: Revelations 2 – Moira potrafi oślepiać wrogów światłem latarki.

W momencie premiery pierwszego epizodu gry Resident Evil: Revelations 2 okazało się, że PC-towa wersja produkcji nie wspiera lokalnego trybu co-op, który widniał w opisie na steamowej karcie. Firma Capcom wyjaśniła, że opcja ta nie była planowana dla tej edycji i nastąpiła zwykła pomyłka. Mimo wszystko obiecano się przyjrzeć sprawie bliżej i niewykluczone, że w przyszłości pojawi się możliwość współpracy przy jednym ekranie monitora. Nie oznacza to jednak, że już dziś nie możemy skorzystać z tego trybu. Z pomocą jak zwykle przyszli moderzy, którzy po raz kolejny wyręczyli deweloperów. Tym razem dziękować możemy niejakiemu Sectusowi.

By cieszyć się rzeczoną opcją, wystarczy udać się w to miejsce, pobrać Fluffy Managera, włączyć go, wybrać z listy Resident Evil: Revelations 2, aktywować trainer i odpalić grę. Rozwiązanie to nie jest idealne, gdyż nie działa jeszcze w trybie Raid, sterowanie na klawiaturze wpływa na obu graczy i nie wolno włączać moda podczas przełączania się pomiędzy postaciami w singlu, ale i tak warto go spróbować.

Pierwszy epizod Resident Evil: Revelations 2 dostępny jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Kolejne odcinki mają pojawić się 4, 11 i 18 marca.

Resident Evil: Revelations 2 na PC z modem umożliwiającym zabawę w lokalnym co-opie - ilustracja #3Akcja Resident Evil: Revelations 2 rozgrywa się na tajemniczej wyspie, na której ktoś umieścił porwaną wcześniej Claire Redfield i Moirę Burton. Dość szybko po rozpoczęciu przygody okazuje się, że miejsce nie jest opustoszałe i zamieszkują je przerażające bestie. Naszym zadaniem jest więc pomóc bohaterkom przetrwać i dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Rozgrywka opiera się na przełączaniu się pomiędzy bohaterami i wykorzystywaniu umiejętności poszczególnych postaci (w grze kierujemy nie tylko Claire i Moirą, lecz także Barrym Burtonem i dziewczynką Natalią Korda).