Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2012, 13:18

Resident Evil 6 z trybem Agent Hunt i kampanią Ady Wong – zapoluj na innych graczy

W Resident Evil 6 będziemy mogli wcielić się w potwory w trybie Agent Hunt i poprzeszkadzać innym graczom przechodzącym kampanie fabularne. Nowatorski pomysł na rozgrywkę wieloosobową został ujawniony w magazynie Famitsu, gdzie potwierdzono też, że w grze pojawi się Ada Wong.

Resident Evil 6 z trybem Agent Hunt i kampanią Ady Wong – zapoluj na innych graczy - ilustracja #1
Jednym z tych zombie możesz zostać Ty.

W Resident Evil 6 pojawi się tryb Agent Hunt, w którym wcielimy się w potwory i zapolujemy na innych graczy przechodzących kampanie. Takie doniesienia pojawiły się w najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu i zostały przekazane przez serwis Siliconera. W czasopiśmie potwierdzono też plotki sprzed kilku tygodni – szósty Resident Evil będzie zawierał grywalną postać Ady Wong. Odblokowanie jej ma wymagać odrobinę pracy.

Agent Hunt to nietypowy tryb zabawy wieloosobowej, który będzie ściśle powiązany z główną opowieścią z Resident Evil 6. Tryb stanie się dostępny po ukończeniu produkcji i pozwoli graczom nawiedzać niektóre poziomy w skórze przeciwników. W danej grze będzie mogło znaleźć się kilku oponentów prowadzonych przez prawdziwych ludzi. Drużyna zombie otrzyma nawet możliwość koordynowania działań za pośrednictwem komunikacji głosowej. Warto zaznaczyć, że osoby, które nie chcą spotykać „żywych” wrogów, będą mogły wyłączyć Agent Hunt. Pojawienie się innego gracza w danej rozgrywce będzie też sygnalizowane.

O tym, że Ada Wong może wystąpić w Resident Evil 6 pisaliśmy w lipcu. Wskazywały na to pliki odkryte w demie produkcji. Kobieta znana z paru innych części serii rzeczywiście powróci w „szóstce” jako grywalna postać. Famitsu donosi, że Wong otrzyma własną, solową opowieść (bez trybu kooperacyjnego), którą poznamy dopiero po zaliczeniu trzech innych kampanii (poświęconych Chrisowi, Leonowi i Jake’owi). Ada Wong będzie wyposażona w łuk oraz ładunki wybuchowe.

Resident Evil 6 z trybem Agent Hunt i kampanią Ady Wong – zapoluj na innych graczy - ilustracja #2

Trzeba przyznać, że pomysł firmy Capcom na wykorzystanie trybu online jest bardzo ciekawy i może w intrygujący sposób wpłynąć na rozgrywkę w Resident Evil 6. Wszyscy wiemy, że walka z wrogami kierowanymi przez sztuczną inteligencję rządzi się swoimi prawami. Obecność żywych graczy po drugiej stronie barykady powinna zdynamizować i urozmaicić zabawę. Sama koncepcja kojarzy się z motywem „nawiedzania” światów z Demon’s Souls oraz Dark Souls.

Agent Hunt sprawdzimy w akcji w październiku, kiedy Resident Evil 6 trafi do sprzedaży w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Edycja na pecety trochę się spóźni. Przypominamy, że od pewnego czasu można zagrać w demo gry – jest ono dostępne oficjalnie dla nabywców nowych egzemplarzy gry Dragon’s Dogma na Xboksie 360. Wersja demonstracyjna zostanie udostępniona pozostałym użytkownikom konsoli Xbox 360 i PlayStation 3 na początku września.

  1. Resident Evil 6 na E3 2012 - już graliśmy