Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2023, 17:52

Chcesz, aby demo Resident Evil 4 trwało dłużej? Jest na to sposób

Remake Resident Evil 4 otrzymał już garść modów, w tym jeden pozwalający nieco dłużej zwiedzać hiszpańską wioskę z wersji demo.

Źródło fot. Stevebg23 / Nexus mods / Capcom.
i

Remake Resident Evil 4 trafi do rąk graczy za niecałe dwa tygodnie. Jednak dla niektórych graczy to wciąż za długo i fani wzięli się już za modyfikowanie wersji demo RE4.

Jak to zwykle bywa, wśród projektów dostępnych w serwisie Nexus Mods dominują iście dziwaczne lub zabawne kreacje. Sporo z nich to modyfikacje zmieniające wygląd Leona, na przykład usuwające jego koszulę lub dodające mu głowę kurczaka. Albo konwertujące go na model pandy lub taki, który przypomina postacie z pierwszego PlayStation.

W kategorii „wesoła twórczość Internetu” można też wspomnieć o modzie zmieniającym pistolet Leona w banana, a nóż w łyżkę. Niestety, widelca zabrakło.

Jednakże nie wszystkie dzieła fanów to tylko takie kuriozalne ciekawostki. Wśród wielu „cudów” udostępnionych w serwisie Nexus Mods znalazł się jeden o bardzo praktycznym działaniu. Church Bell No More sprawia, że gracze mogą bawić się w demie bez końca.

Oczywiście moder praydog2 bynajmniej nie odblokował całej gry w wersji demonstracyjnej. Jego dzieło jedynie sprawia, że nigdy nie rozlega się dzwon, którego dźwięk powinien zwiastować koniec gry. To pozwala bez pośpiechu zwiedzić całą wioskę zamieszkaną przez Ganados.

Jako bonus twórca uwzględnił opcjonalne funkcje. Są to m.in. nieskończona amunicja oraz wytrzymałość.

Church Bell No More do działania wymaga narzędzia REFramework, podobnie jak większość innych modyfikacji do dema Resident Evil 4. Pełna wersja gry zadebiutuje 24 marca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej