Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2023, 18:25

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Gracze pytają o Diablo 4 w Xbox Game Passie, deweloper odpowiada

Fanów zastanawia, czy nadchodzące Diablo IV będzie dostępne dla abonentów Game Passa. Deweloper gry postanowił uciąć spekulacje.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wciąż nie jest przesądzone, m.in. z powodu przeciągających się terminów wydania decyzji w tej sprawie przez Komisję Europejską. Wielu graczy mimo tych problemów zastanawia się, czy w związku z tym kontrowersyjnym zakupem nadchodzące Diablo IV będzie dostępne w Game Passie. Na to nurtujące pytanie postanowił odpowiedzieć Rod Fergusson, sprawujący pieczę nad grą. Niestety deweloper oznajmił, że czwarta część Diablo nie trafi do usługi Microsoftu, a przynajmniej Blizzard nie ma na razie takich planów.

Wspaniale jest widzieć podekscytowanie związane z betą Diablo IV i naszym szczeniakiem z Wolf Pack! Wciąż dostajemy pytania dotyczące D4 w Game Passie i chcę was poinformować, że nie mamy takich planów. Do zobaczenia w Sanktuarium podczas weekendu wczesnego dostępu do bety, który rozpocznie się 17 marca!

Diablo IV nie będzie więc wyjątkiem w serii, ponieważ żadna inna część cyklu nie jest dostępna w Game Passie. Co prawda można mieć nadzieję, że produkcja ostatecznie trafi do tego abonamentu w razie sfinalizowania zakupu Activision przez Microsoft. Najprawdopodobniej jednak nastąpiłoby to już po premierze gry.

Przypomnijmy, że otwarta beta Diablo IV potrwa od 24 do 26 marca, a osoby z wczesnym dostępem będą mogły wypróbować grę także w dniach 17-19 marca (o ile kupiły ją w preorderze). Więcej informacji na temat testów tytułu przeczytacie w tej wiadomości.

Diablo IV zadebiutuje 6 czerwca na konsolach PS4, PS5, Xbox Series X/S i Xbox One oraz PC-tach.

  1. Diablo IV – oficjalna strona